Sportas

2015.09.08 13:45

E. Zouro neatbaidė nei smarkiai sumenkusi alga, nei pelningas konkurentų pasiūlymas

„Ne pinigai sugrąžino jį į Kauną. Tiesiog trenerį sužavėjo jaunos komandos idėja“, – DELFI teigė krepšinio specialisto iš Graikijos Elio Zouro agentas Obradas Fimičius. Vladimiro Romanovo prieš pusantrų metų lengva ranka atleistas treneris akmens užantyje nesinešiojo ir, rinkdamasis naują darbovietę, pirmenybę skyrė Kauno „Žalgiriui“, o ne didesniu atlyginimu viliojusiam Turkijos klubui.

„Ne pinigai sugrąžino jį į Kauną. Tiesiog trenerį sužavėjo jaunos komandos idėja“, – DELFI teigė krepšinio specialisto iš Graikijos Elio Zouro agentas Obradas Fimičius. Vladimiro Romanovo prieš pusantrų metų lengva ranka atleistas treneris akmens užantyje nesinešiojo ir, rinkdamasis naują darbovietę, pirmenybę skyrė Kauno „Žalgiriui“, o ne didesniu atlyginimu viliojusiam Turkijos klubui.

Sugrįš į naują „Žalgirį“

Tarptautiniuose krepšinio renginiuose prasilenkdamas su žurnalistais iš Lietuvos, E. Zouros ne veltui stengdavosi prisiminti savo kuklias lietuvių kalbos žinias.

Mėgstamiausias graiko lietuviškas žodis – „gynyba“ – vėl skambės tiek „Žalgirio“ arenoje, tiek jos spaudos konferencijų salėje.

Nors 47-erių specialistas toli gražu nėra toks iškalbingas kaip romanus laisvalaikiu rašantis Joanas Plaza, 2011 metų spalį atsisveikinant su Kaunu ištartų žodžių apie būsimą sugrįžimą jis nepamiršo.

Dvejų metų sutartį su Lietuvos čempionų klubu antradienį oficialiai sudaręs E. Zouros Kaune nebesutiks nei pirmąkart į „Žalgirį“ jį pakvietusio, o paskui skubotai atleidusio buvusio klubo šeimininko V. Romanovo, nei žaidėjų iš NBA Sonny Weemso ar Ty Lawsono bei penkių Lietuvos rinktinės krepšininkų.
Treneris nebegaus ir tokio atlyginimo kaip anksčiau, siekusio 300 tūkst. eurų (daugiau nei 1 mln. litų) per sezoną.

„Į finansinius niuansus per daug lįsti nenorėčiau, bet naujo kontrakto suma – gerokai mažesnė“, – DELFI patvirtino švaistytis pinigais į kairę ir į dešinę nebeketinančio klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

E. Zourui kartu su „Žalgirio“ vadovybe teks suburti Eurolygos komandą vos už 10 mln. litų. O būtinybės stropiai skaičiuoti kiekvieną centą graikas, anot jo agento, galėjo ir išvengti.

„Turėjome pasiūlymą iš Turkijos, kuris buvo daug pelningesnis. Tik tiek, kad ta komanda nežais Eurolygoje“, – tikino O. Fimičius.

Patraukė ilgalaikis projektas

Kodėl tuomet buvęs Graikijos rinktinės strategas nusprendė antrą kartą ruoštis kelionei į Lietuvą?

„Jam labai patiko čia dirbti anksčiau, bet šįkart viskas bus visiškai kitaip. Klubo biudžetas bus žymiai mažesnis, todėl per dvejus ar trejus metus reikės nulipdyti gerą komandą iš jaunų žaidėjų. Toks iššūkis ir patraukė mano klientą“, – dėstė O. Fimičius.

P. Motiejūnas pateikia daugiau argumentų, kuriais „Žalgiriui“ pavyko prisivilioti trenerį.

„Vienas dalykas – žaisime Eurolygoje, antras – sutartis pasirašyta dvejiems metams. Be to, vieta jam puikiai žinoma, jis jaučia, kad mes juo pasitikime. E. Zourui tikrai patiko Kaune, jis gerai sutarė su fanais, nesiskundė gyvenimo sąlygomis. Nereikia galvoti, kad esame kažkokia nežinoma komanda – turime kuo geriausias treniruočių sąlygas, turime nuostabią areną. Tai traukia ne tik žaidėjus, bet ir trenerius“, – neabejojo „Žalgirio“ vadovas.

Iš naujo įrodyti savo vertę Eurolygoje E. Zourui turėtų rūpėti ir dėl to, jog pastarieji keli sezonai jam nebuvo sėkmingi. 2012 metų vasarą jis atsisveikino su Graikijos rinktine nesugebėjęs atvesti jos į Londono olimpines žaidynes atrankos turnyre Venesueloje, o Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) klube praleido vos pusmetį, taip ir neiškovojęs nė vieno titulo. Praėjusiame sezone E. Zouros netreniravo jokios komandos.

„Joks treneris nemėgsta taip ilgai atostogauti – tiesiog neatsirado tinkamų pasiūlymų. Praėjusią vasarą kalbėjomės su keletu išties solidžių klubų, bet derybos nebuvo sėkmingos, galbūt užsiprašėme per daug pinigų. Taip išėjo, kad metus teko praleisti be darbo“, – aiškino O. Fimičius.

Naujo kontrakto nesieja su sena skola

Vis dėlto nė viena nesėkmė nebuvo taip nemaloniai nustebinusi E. Zouro kaip V. Romanovo jau po pirmų Eurolygos reguliaraus sezono rungtynių įteiktas atleidimo lapelis. Tuomet ekscentriškąjį bankininką įsiutino pralaimėjimas namuose galingai Maskvos CSKA (Rusija) ekipai.

Netrukus E. Zouros kreipėsi į Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) arbitražo teismą, kuris graikui priteisė 156 tūkst. eurų (daugiau nei 0,5 mln. litų) kompensaciją už vienašališkai nutrauktą kontraktą.

P. Motiejūnas patvirtino, kad ši skola E. Zourui dar nėra išmokėta, tačiau tiek jis, tiek trenerio agentas ankstesnių įsipareigojimų nesiejo su nauja sutartimi.

„Apie senas skolas dabar net nekalbėjome“, – teigė P. Motiejūnas.

„Tai neturi nieko bendro“, – antrino O. Fimičius.

Tarsis su treneriu dėl žaidėjų

Kol kas neaišku, kada E. Zouros atvyks į Kauną, tačiau tai turėtų įvykti anksčiau nei prasidės komandos pasirengimas sezonui.

Burti ekipos sudėtį klubo vadovybė žada įsiklausydama į trenerio nuomonę.

„Kartu su juo komplektuosime komandą, derinsime sprendimus. Kartu aptarsime žaidėjų, kurie jau turi sutartis su klubu, galimybes žaisti pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje ir tarsimės dėl legionierių pasirinkimo“, – į ateitį žvelgė P. Motiejūnas.

Primename, kad E. Zouros „Žalgirį“ treniravo nuo 2011 metų sausio iki spalio ir padėjo klubui švęsti pergales Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre, Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygose.

Praėjusiame sezone komandai vadovavo ispanas J. Plaza, dėl klubą ištikusios finansinės krizės pasibaigus kontraktui nusprendęs karjerą tęsti Malagos „Unicaja“ (Ispanija) ekipoje.