Sportas

2018.02.26 01:13

Pjongčange uždarytos 23-iosios žiemos olimpinės žaidynės

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.26 01:13

Sekmadienį Pjongčange iškilminga ceremonija uždarytos 17 dienų trukusios 23-iosios žiemos olimpinės žaidynės.

Dvi valandas trukusios ceremonijos metu buvo galima pamatyti tiek tradicinius, tiek šiuolaikinius Pietų Korėjos menus, stadionu žygiavo olimpinėse žaidynėse dalyvavę sportininkai.

Lietuvos vėliavą uždarymo ceremonijoje nešė jauniausias mūsų šalies delegacijos narys – 18-metis kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas. Iš devynių į Pjongčangą atvykusių Lietuvos sportininkų uždarymo parade žygiavo tik keturi – A. Drukarovas ir trys slidininkai Marija Kaznačenko, Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Kiti penki olimpiečiai jau išvyko namo.

Vasario 9 dieną per žaidynių atidarymą Lietuvos vėliavą nešė biatlonininkas Tomas Kaukėnas.

Rusijos sportininkams, žaidynėse startavusiems po olimpine vėliava, nebuvo leista žygiuoti po savo vėliava ir uždarymo ceremonijoje.

Ceremonijos metu įteikti paskutiniai olimpiniai medaliai. Iš viso Pjongčange išdalinti net 102 medalių komplektai.

Žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 92 pasaulio valstybės. 30 iš jų iškovojo medalius. Bendroje medalių įskaitoje kova vyko iki paskutinės rungties. 30 kilometrų slidinėjimą klasikiniu stiliumi laimėjusi norvegė Marit Bjorgen Norvegiją užkėlė ant pirmojo šios neoficialios įskaitos laiptelio.

14 aukso medalių Pjongčange be norvegų laimėjo ir Vokietija. Tai 2010-aisiais Vankuveryje pasiekto kanadiečių rekordo pakartojimas. Tačiau norvegai vokiečius aplenkė pagal bendrą medalių skaičių, jie iškovojo 39-is apdovanojimus, aštuoniais daugiau nei vokiečiai. Tai visų laikų rekordas.

Olimpinė vėliava buvo perduota 2022 metų žiemos žaidynių šeimininkui Pekinui (Kinija). Stadione užgesinta olimpinė ugnis, o Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomas Bachas paskelbė Pjongčango žiemos olimpines žaidynes uždarytomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.