Naujienų srautas

Sportas2018.02.23 12:29

Pjongčange pagauta dopingą vartojusi rusė

15min.lt 2018.02.23 12:29

Antroji Olimpinių atletų iš Rusijos narė Pjongčango olimpinėse žaidynėse pagauta vartojusi dopingą.

Skelbiama, kad tai bobslėjaus atstovė Nadežda Sergejeva, kuri dviviečių rogučių varžybose su komandos nare Anastasija Kočerchova užėmė dvyliktą vietą.

Tai Rusijos žiniasklaidai patvirtino bobslėjaus federacijos vadovas Aleksandras Zubkovas.

Skelbiama, kad rusė dopingą vartojo per nosies purškalą, kurio sudėtyje buvo draudžiamo preparato trimetazidino, kuris dažniausiai vartojamas gydantis nuo anginos.

Įdomu, kad dar prieš dvi savaites rusė buvo pastebėta su marškinėliais „Aš nevartoju dopingo“ ir tikino, kad yra švari.

N. Sergejevos dopingo testas, atliktas ne varžybų metu, vasario 13 dieną buvo neigiamas, bet po penkių dienų paimtas mėginys buvo teigiamas.

Ši žinia pasklido mažiau nei 24 valandoms iki Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimo. TOK spręs, ar pratęsti sankcijas Rusijai.

N. Sergejeva 2016 metų kovą buvo pagauta vartojusi meldoniumą, bet kadangi organizme rastas ypač mažas kiekis, o draudimas buvo tik pradėjęs įsigalioti, rusė buvo išteisinta.

2017 metų Europos čempionate šis Rusijos duetas pirmą kartą šalies moterų bobslėjaus istorijoje iškovojo medalius – tapo vicečempionėmis.

Pjongčange dopingo vartojimu apkaltintas rusas Aleksandras Krušelnickis prisipažino vartojęs draudžiamą preparatą.

A. Krušelnickis kartu su žmona Anastasija Bryzgalova Pjongčange iškovojo bronzą kerlingo mišrių porų varžybose.

Iš rusų atimtas medalis atiteks Norvegijos porai. Norvegai piktinosi, kad susitepę rusai iš jų pavogė „šlovės akimirką“.

Šis skandalas gali brangiai kainuoti olimpinių atletų iš Rusijos rinktinei. Tarptautinis olimpinis komitetas planavo leisti rusams uždarymo ceremonijoje mojuoti Rusijos vėliava, jei šie tinkamai elgsis žaidynių metu.

Net ir po atimto medalio buvo kalbama, kad TOK leis rusams žygiuoti su savo vėliava, nes ši sumokėjo 15 mln. eurų baudą, tačiau po antrojo dopingo atvejo rusų viltys gali galutinai sudužti.

Pjongčango olimpinėse žaidynėse vartoję dopingą taip pat pagauti Slovėnijos ledo ritulininkas ir Japonijos greitojo čiuožimo atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi