Sportas

2018.02.22 11:11

Pjongčangas: Lietuvos kalnų slidininkas griuvo, lipo į kalną ir leidosi vėl

Kęstas Rimkus, 15min.lt2018.02.22 11:11

Pirmasis iš dviejų Andrejaus Drukarovo nusileidimų slalomo rungtyje nepavyko. Tai buvo klastinga trasa, kurioje per pirmąją varžybų dalį iškrito daugiau nei pusė atletų.

A. Drukarovas ilgai stovėjo po finišo, atsirėmęs į lazdas, nuleidęs galvą. Jam buvo sunku ne dėl nuovargio, bet dėl sunkių minčių, užplūdusių po paskutinio starto olimpinėse žaidynėse Pjongčange.

Ir per pirmą, ir per antrą nusileidimus slalomo rungtyje jis krito trasos pradžioje, abu sykius vikriai vėl kopė į kalną, kad tęstų lenktynes.

„Daugiau lipau ant kalno nei nuo jo leidausi“, – po finišo liūdnai pajuokavo A. Drukarovas, praradęs daug brangių sekundžių ir abu nusileidimus įveikęs per 2 min. 7,17 sek.

Galutinėje įskaitoje jis užėmė 41-ąją vietą tarp 43-ijų abu nusileidimus įveikusių kalnų slidinininkų. Iš viso startavo 106 atletai, iš kurių net 63 nepasiekė finišo.

„Prieš ilgą trasos „bananą“ išlėkiau, – sakė A. Drukarovas po antrojo nusileidimo, iškart po finišo dar nebuvęs įsitikinęs, ar išvengs diskvalifikacijos, nes apžergė kojomis trasą žyminčią lazdą. – Vilties turėjau, reikėjo rizikuoti. Be rizikos gyvenime nieko nebūna.“

Ir per pirmąjį nusileidimą jis buvo vos spėjęs įsibėgėti, kai aukštai ant kalno įvyko tai, ką jis apibūdino ir vienu žodžiu: „Bamt“.

„Pirmus vartus pravažiavau normaliai, dariau vieną figūrą, o tada viena slidė ant kitos. Bamt! Ir griuvau, – slalomo rungties pradžią prisiminė A. Drukarovas. – Porą žingsnių į kalną užlipau. Ačiū Dievui, ne per toli nuo vartų nukritau. Užlipau ir pabandžiau finišuoti – o ką daugiau daryti?“

Po pirmojo nusileidimo A. Drukarovas rikiavosi 47-as tarp 51-o trasą įveikusio atleto. A. Drukarovas nebandė skaičiuoti, kiek brangaus laiko jam kainavo klaida, juo labiau, kad viskas matuojama ne vien sekundėmis.

„Nežinau kiek žingsnių padariau lipdamas į kalną – tris ar keturis. Blogiausia, kad sustojau, krito greitis. Paskui ir psichologiškai sunku buvo. Aaach... Reikia dirbti daugiau“, – atsiduso kalnų slidininkas, rimtai į kalnų slidinėjimą paniręs nuo tada, kai devynerių metų iškeliavo gyventi pas mamą į Šveicariją.

Nepaisant nuviliančių varžybų, jis pagerino savo poziciją, pasiektą didžiojo slalomo rungtyje, kurioje buvo 59-as. Tačiau A. Drukarovas neslėpė, kad slalomo rungtyje turėjo daugiau ambicijų.

„Išmečiau į vėją labai gerą rezultatą. Nieko, gyvenimas eina toliau. Tai dar nėra mano žaidynės, – kalbėjo jis, prieš startus Pietų Korėjoje planavęs įsiterpti tarp 40-ies geriausiųjų. – Pritrūko vienos vietos, bet aš turiu didesnę svajonę. Dėl jos ir dirbsiu toliau. Dirbsiu sunkiai ir daug.“

V. Dranginio nuotr.

Ypač daug kalnų slidininkų krito, slydo ar tiesiog pravažiavo vartus ir nebegalėjo tęsti varžybų ketvirtadienį, nors oro sąlygos Pjongčange atrodė idealios prie 2 laipsnių šilumos.

Suklydo net 63 kalnų slidininkai, tarp jų ir du aukso medalius Pjongčange jau iškovojęs legendinis austras Marcelis Hirscheris. Jis buvo laikomas slalomo favoritu, o šioje rungtyje nebuvo iškritęs per dvejus pastaruosius metus, per 21 varžybas paeiliui.

Antrojoje varžybų dalyje suklydo ir norvegas H. Kristoffersenas. Tuo pasinaudojo švedas Andre Myhreras. 35 metų slidininkas iškovojo auksą, abu nusileidimus įveikęs per 1 min. 39,99 sek. Sidabrą pelnęs šveicaras Ramonas Zenhaeusernas, nuo čempiono atsiliko 0,34 sek., antrajame nusileidime greičiausias buvęs ir iš dvyliktos vietos ant bronzinės pakylos pakilęs austras Michaelis Mattas – 0,67 sek.

Varžybose paslydo ir baltų atstovai – latvis Kristapas Zvejniekas ir estas Tormis Laine. Buvo ir tokių, kurie krito, vėl lipo į kalną, leidosi toliau, bet vėl krito veidu į ledinį sniegą.

„Labai sunki trasa, – pažymėjo A. Drukarovas, dėl griuvimų nuo lyderio atsilikęs net 28 sek. – Grynas ledas, sustatytos sudėtingos figūros. Daug griūna, bet aš noriu pasiekti finišą. Kai griūnu, – atsikeliu, ir bandau toliau važiuoti. Labai norėjosi gero važiavimo šiandien. Jaučiausi labai gerai.“

Šiose žaidynėse iš devynių Lietuvos olimpiečių dar pasirodys Mantas Strolia, šeštadienį startuosiantis 50 km slidinėjimo rungtyje.

A. Drukarovui žaidynės baigėsi, bet kalnų slidininkas planavo ir toliau treniruotis kasdien iki kelionės į Šveicariją pirmadienį.

„Man reikia daug treniruotis, kad pagerinčiau rezultatus, – tvirtino A. Drukarovas. – Iki šiol per dvi savaites iš savo kambario nebuvau toli nuėjęs – tik į treniruoklių salę ir valgyklą bei žaidynių atidarymo ceremoniją.

Nieko nemačiau. Nėra taip, kad man nebūtų įdomu, bet čia aš atvažiavau ne kaip turistas. Atvykau dirbti ir siekti gerų rezultatų. Pirmoje rungtyje pavyko, antroje – ne. Dirbsiu, dirbsiu toliau.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt