Sportas

2018.02.21 09:02

Lietuvos olimpietė įsitikinusi: dopingas Rusijos akmenslydininko kūne – provokacija

15min.lt2018.02.21 09:02

Mūsų šalies biatlonininkė Natalija Kočergina pritaria Rusijos sporto valdininkų chorui, neva Pjongčange dėl teigiamo dopingo testo įkliuvęs akmenslydžio žaidėjas Aleksandras Krušelnickis tapo piktadarių auka.

„Tai politika ar provokacija. Nes aš nežinau, ar kerlinge reikia papildomų stimuliuojančių preparatų“, – sakė N. Kočergina, antradienį su kitais Lietuvos biatlonininkais baigusi pasirodymą žiemos olimpinėse žaidynėse.

Pjongčange A. Krušelnickis poroje su savo žmona Anastasija Bryzgalova laimėjo bronzą mišrių porų akmenslydžio varžybose, bet žaidynių metu atlikto testo abu mėginiai – A ir B – parodė, kad ruso organizme yra nuo 2016 metų uždrausto meldoniumo.

„Tai juk tokia sporto šaka, kur preparatas padėtų nebent turint širdies problemų. Nebent pabarstė kažkas, nemanau, kad jis vartojo meldoniumą“, – kalbėjo N. Kočergina.

Visagine gyvenanti socialinių mokslų daktarės laipsnį turinčios profesionalios biatlonininkės nuomonė sutampa su Rusijos sporto veikėjų teiginiais, tarp kurių minimos kelios versijos, išskyrus vieną – kad sportininkas pats vartojo meldoniumą.

Rusijos akmenslydžio treneris Sergejus Belanovas pasiūlė izoliuoti savo šalies akmenslydžio rinktinę ir su savimi vežiotis virėjus, valytojus ir sargybinius.

„Tai farmakologinis terorizmas! Tikrai provokacija prieš Rusiją, – pareiškė S. Belanovas. – Dopingą prirašė. Čia visur gali vaikščioti kas tik nori. Valytojos užeina į kambarius. Manau, kad reikėtų pagalvoti, ar neverta izoliuoti Rusijos komandą, vaikščioti su apsauga. Olimpinėse žaidynėse dirba tūkstančiai savanorių. O kas tas savanoris? Išsiuntė paraišką ir jį priėmė. Kur garantijos, kad tarp jų nebus vienas ar du bepročiai.

Dabar vyksta provokacija prieš Rusiją, bet prieis beprotis ir pradės berti miltelius į valgį. Dar gerai, jei nekaltą meldoniumą, o jei nuodus...“

Rusai, kurie olimpinėse žaidynėse varžosi po neutralia vėliava dėl valstybiniu lygiu vykdytos dopingo programos 2014 m. Sočyje, paskelbė, kad pradės savo tyrimą dėl A. Krušelnickio atvejo.

Rusijos akmenslydžio federacijos garbės viceprezidentas Andrejus Sozinas naujienų agentūrai AP teigė, kad tai JAV saugumo pareigūnai „kažką įbėrė“ į A. Krušelnickio vandenį ar dopingo mėginį. Tiesa, jis nesvarstė, kaip tai galėjo atsitikti.

Dar anksčiau Rusijos akmenslydžio atstovai kėlė versiją, kad A. Krušelnickiui medloniumo galėjo įberti į jo vietą pretendavęs kandidatas į Rusijos rinktinę.

Prieš olimpines žaidynes Rusijos akmenslydžio komanda treniravosi Japonijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.