Sportas

2018.02.18 10:32

NBA dėjimų konkurse triumfavo V. Carterį pagerbęs D. Mitchellas

basketnews.lt 2018.02.18 10:32

Traumą patyrusį bei iš konkurso pasitraukusį Aaroną Gordoną pakeitęs Jutos „Jazz“ naujokas Donovanas Mitchellas pakerėjo tiek „Staples Center“ arenoje susirinkusius žiūrovus, tiek komisiją bei tapo 2018-ųjų metų NBA „Oro karaliumi“. Finale Mitchellas pranoko Larry Nance`ą.

Mitchellas jau pirmajam dėjimui atsigabeno antrąjį krepšį, nuo kurio atliko sau perdavimą bei galingą įkrovė kamuolį. 

Kiek vėliau Mitchellas nusprendė pagerbti garsų „Jazz“ dėjimų meistrą Darrellą Griffithą, kuris 1984-aisiais dalyvavo dėjimų konkurse. Visgi nepavykus dėjimui planai kiek pasikeitė, Mitchellas ant parketo atsivedė savo jaunesniąją seserį bei humoristą Keviną Hartą su sūnumi ir atliko dėjimą peršokdamas per juos. Komisija tai įvertino maksimaliais 50 balų.

Finalą Mitchellas pradėjo dėjimu vėl įvertintu 50 balų, o kitu kamuoliu sugrūdimu į krepšį jis pagerbė lygoje vis dar žaidžiantį 41-erių metų Vince`ą Carterį.

Mitchello dėjimai:

Mitchellas nebuvo vienintelis, kuris pagerbė 1984-ųjų dėjimų konkurso dalyvį. Klivlando „Cavaliers“ puolėjas Larry Nance'as atidavė duoklę savo tėčiui, irgi Larry Nance`ui, kuris prieš 34-erius metus tapo NBA „Oro karaliumi“.

Šis puolėjo dėjimas šiąnakt buvo įvertintas vos 44 balais.

Antruoju bandymu jis galingai įkrovė kamuolį į krepšį ir surinko 49 balus, o tai atvėrė kelią į finalą. Jame pirmąjį dėjimą jis atliko po jo tėčio atlikto perdavimo, o antrasis dėjimas buvo labai sudėtingas techniškai. Prieš įdėdamas Nance`as du kartus pamušė kamuolį sau nuo lentos. 

Nance`o dėjimai:

Dalaso „Mavericks“ įžaidėjas Dennisas Smithas pirmajame bandyme nesugebėjo atlikti sėkmingo dėjimo, tad pasitenkino paprastu įkrovimu į krepšį, už kurį sulaukė vos 39 balų. Nors antruoju bandymu jis prakišo kamuolį tarp kojų ir įspūdingai įkrovė jį į krepšį bei sulaukė maksimalaus įvertinimo, tačiau to nepakako prasibrauti į finalą.

Smitho dėjimai:

Victorui Oladipo šis konkursas nenusisekė labiausiai. Pirmajame bandyme jis nesugebėjo įdėti per visus tris bandymus, o antrajame Domanto Sabonio komandos draugas užsidėjo „Juodosios panteros“ kaukę ir atliko dėjimą vertą 40 balų.

Oladipo dėjimai:

I etapo rezultatai:

Donovanas Mitchellas – 98 balai

Larry Nance`as – 93 balai

Dennisas Smithas – 89 balai

Victoras Oladipo – 71 balas

Finalo rezultatai:

Donovanas Mitchellas – 98 balai

Larry Nance'as – 96 balai