Naujienų srautas

Sportas2018.02.17 21:34

Tryliktą medalį laimėjusi M. Bjoergen pakartojo žiemos olimpinių žaidynių rekordą

BNS 2018.02.17 21:34

Marit Bjoergen kirto finišo liniją Pjongčange, iškėlė slides aukštyn ir iškart buvo apsupta komandos draugių. Pagaliau ji pasiekė tai.  

Niekas per žiemos olimpinių žaidynių istoriją nėra laimėję daugiau medalių nei 37 metų norvegė.

Šeštadienį ji padėjo Norvegijos komandai laimėti 4 po 5 km slidinėjimo estafetę ir iškovojo tryliktąjį olimpinį medalį per savo karjerą. M. Bjoergen susilygino su Norvegijos biatlonininku Ole Einaru Bjoerdalenu.

Slidininkė dar gali tapti vienvalde lydere, nes liko dar dvi rungtys – komandinis sprintas ir bendro starto lenktynės.

44 metų O. E. Bjoerdalenas dalyvavo šešiose olimpinėse žaidynėse, bet šiemet į komandą nepateko, tad jo apdovanojimų skaičius nepadidės.

O. E. Bjoerdalenas yra Pjongčange, kur įrašytas treneriu Baltarusijos biatlono rinktinėje, nes padeda savo žmonai Darjai Domračevai, kuri laimėjo sidabrą šeštadienį.

Legendinis biatlonininkas sveikino ir tautietę M. Bjoergen su pasiekimu ir linkėjo pasiekti rekordą. „Žinoma, aš noriu matyti ją laiminčią, – sakė O. E. Bjoerdalenas. – Bus tikrai nuostabu. Marit karjera yra puiki, ji labai stipri. Ji tokia jau labai ilgai, o šiandien vėl buvo nuostabi estafetėje. Gerai, kad ji turės dar dvi progas pagerinti rekordą.

Manau, kad ji laimės bent vieną auksą, – o galbūt ir du.“

Šeštadienį būtent M. Bjoergen garantavo pergalę Norvegijos slidininkių rinktinių, kuri po trijų etapų buvo trečia. Tačiau 3,4 sek. atsilikusi M. Bjoergen greitai įsiveržė į priekį ir laimėjo aukso medalį Norvegijai. Sidabrą pelnė Švedijos slidininkės, bronzą – atlečių iš Rusijos komanda.

M. Bjoergen istorija Pjongčange nesibaigė, bet ji pati ramiai komentavo įspūdingus pasiekimus: „Kai sportuoji ir vis dar varžaisi, negalvoji apie tai, ką jau pasiekei. Tiesiog lauki kitų varžybų ir joms telkiesi. Kai baigsiu slidinėti, tada pažiūrėsiu atgal ir išvysiu, ką pasiekiau.“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi