Sportas

2018.02.17 11:06

Švedijos raliui D. Jociui teliko du komplektai padangų

LRT.lt2018.02.17 11:06

Per antrąją ralio dieną vienintelis ekipažas iš Lietuvos, dalyvaujantis Pasaulio ralio čempionato antrame etape, sunaudojo net 14 padangų. Jiems likusioms dviem ralio dienoms liko tik 8 padangos arba 2 komplektai. 

Antroji Švedijos ralio dieną Lietuvai atstovaujančiai „Arctic Energy World Rally team“ komandai buvo sėkminga. Po kiekvieno greičio ruožo lietuviai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius kopė į viršų.

Po 8 greičio ruožų lietuviškas tandemas bendroje įskaitoje į viršų šoktelėjo per 12 pozicijų, o savo klasėje per 6 vietas. Dviems ratais varomu automobiliu „Peugeot 208 R2“ važiauojantys sportininkai yra 50-i bendroje įskaitoje ir 11-i savo klasėje.

Dviems ralio dienoms – tik du komplektai padangų

Šiems rezultatams pasiekti „Arctic Energy World Rally team“ komandai teko sunaudoti net 14 padangų, skirtų žiemos raliui.

„Antroji šios dienos greičio ruožų dalis buvo daug sėkmingesnė. Turėjome labai gerą sukibimą, dėlto teko kelis kartus keisti padangas, nes dyglius išmėtėme trasoje. Likusioms dviem ralio dienoms beturime 8 padangas arba 2 komplektus. O per vieną čempionato etapą tegalima sunaudoti tik 22 padangas. Tad turime mažą galvos skausmą. Žongliruosime su likusiomis padangomis taip, kad dar pagerintumėme savo rezultatą”, – pasibaigus antrajai ralio dienai sakė D. Jocius.

Laukia garsusis tramplynas

Šiandien WRC antro etapo dalyvių laukia taip pat ilga ralio diena. Jie susikaus 8 greičio ruožuose bei teks iš viso nuvažiuoti apie 120 kilometrų sportiniu rėžimu.

„Laukia įdomūs greičio ruožai. Šiandien turėsim žymųjį „Colin‘s Crest“ tramplyną. Organizatoriai nuo 2009 metų yra paskelbę specialų šio tramplyno apdovanojimą. Rekordas yra 45 metrai, kurį 2016 metais nuskriejo norvegas Eyvindas Brynildsenas. Taip pat šiandien turėsime progą palenktyniauti slydinėjimo trasoje. Viename greičio ruože apie 3 kilometrus leisimės vingiuotu keliu, kuris driekiasi per slidinėjimo trasą. Tad priešakyje laukia nauja ir įdomi patirtis“, - apie šios dienos laukiamus iššūkius pasakojo „Arctic Energy World Rally team“ komandos lenktynininkas D. Jocius.

Teisėjai panaikino prastovos laiką

Kita sėkminga žinia, pasiekusius lietuvius, buvo ta, kad Švedijos ralio teisėjai patenkino jų prašymą ir pagerino 2 greičio ruožų laiką.

„Teisėjai panaikino 5 min prastovą 2 greičio ruože, dėlto pakilome į 11-ąją vietą savo klasėje. Šiuo metu laukiame sprendimo dar dėl vieno greičio ruožo. Tikimės, kad ir jis bus patenkintas“, - sakė šturmanas Donatas Zvicevičius.

Tuo tarpu lyderių trejetuke besibaigiant antrai Švedijos ralio dienai vėl įvyko pasikeitimai. Pirmoje vietoje atsidūrė tik vieną vakar dienos greičio ruožą laimėjęs belgas Thierry‘as Neuville‘is. Antrą vietą iškovojo norvegas Andreas Mikkelsenas, kurį nuo T. Neuville‘io teskiria 4,9 sekundės. O trečioje vietoje netikėtai atsidūrė lenktynininkas iš Naujosios Zelandijos – Haydonas Paddonas.

Trečiąją ralio dieną pirmasis dalyvis pradės 8:54 val. Lietuvos laiku, o čempionato dieną paskutinysis dalyvis užbaigs apie 21:56 val. Lietuvos laiku. Rezultatai realiu laiku: https://goo.gl/2XY7Jj

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.