Sportas

2018.02.16 23:45

„Žalgirio“ futbolininkai pasiruošimą sezonui baigė pergalė

ELTA 2018.02.16 23:45

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas pergale užbaigė pasirengimo naujam sezonui ciklą. Vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių fone Vilniaus „Sportima“ manieže vykusiose draugiškose rungtynėse „Žalgiris“ 3:1 (2:0) įveikė svečius iš Lenkijos – Suvalkų „Wigry“ futbolininkus. Kaip įprasta, šių komandų susitikime netrūko karštų emocijų, įspėjimų bei pašalinimų.

Prieš rungtynes žalgiriečiai prisidėjo prie manieže vykusio 5-ojo vaikų futbolo turnyro Lietuvos IV Prezidento Jono Žemaičio – Vytauto taurei laimėti dalyvių ir nugalėtojų apdovanojimų. Kiek vėliau unikali taurė atsidūrė ir „Žalgirio“ ekipos kapitono Lino Klimavičiaus rankose. Ją futbolininkui įteikė Lietuvos karinio kontingento Afganistane PAG vadas, Lietuvos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Gintaras Ažubalis.

Įkvėpti pagerbimo bei gausiai į „Sportima“ areną susirinkusių žiūrovų palaikymo „Žalgiri“ futbolininkai galingai pradėjo rungtynes. Jau pačioje jų pradžioje legionierius iš Prancūzijos Jeremy Manzorro patikrino „Wigry“ vartų konstrukcijos tvirtumą, netrukus Diego Oyarzunas po perdavimo nuo kampinio gairelės stipriu smūgiu sudrebino skersinį, o po nedidelės pauzės pirmas prie kamuolio suskubęs Marko Tomičius pasiuntė jį į varžovų vartus.

Išsiveržę į priekį žalgiriečiai šiek tiek sulėtino tempą. „Wigry“ futbolininkai pabandė laimę tolimais smūgiais, bet „Žalgirio“ vartininkui Džiugui Bartkui rimčiau padirbėti neteko. 12 min. šeimininkai pademonstravo tobulą perėjimo iš gynybos į puolimą modelį. Danielis Romanovskis ir Slavko Blagojevičius bendromis pastangomis išvedė į atakos smaigalį J.Manzorro ir pastarasis tiksliu smūgiu nepaliko vilčių Suvalkų ekipos vartininkui Damianui Węglarzui.

Nespėdami paskui vikrius „Žalgirio“ futbolininkus varžovai griebėsi pražangų taktikos, galiausiai už šiurkštų smūgį per kojas „Wigry“ saugas Robertas Dadokas sulaukė ir įspėjimo. Įpusėjus kėliniui į žaidimą įsitraukė ir D. Bartkus, tačiau žalgiriečių atakos buvo pavojingesnės. 38-ąją min. po Tomašo Šimkovičiaus perdavimo „Žalgirio“ puolėjas Tomašas Malecas šiek tiek pavėlavo ir varžovas nukreipė kamuolį į kampinį. Dar po kelių minučių po T. Maleco smūgio „Wigry“ komandą nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Baigiantis kėliniui progą pasižymėti turėjo ir svečiai iš Lenkijos, bet tame epizode sėkmingai sužaidė individualią dvikovą su varžovu laimėjęs „Žalgirio“ vartų sargas.

Po pertraukos aikštėje ir toliau vyko kietas bei kovingas žaidimas. Futbolininkai negailėjo nei savęs, nei varžovų, nevengdavo pražangų, tad rungtynių arbitrui Artiomui Gutovskiui ne kartą teko malšinti aistras. 57 min. po žalgiriečio S. Blagojevičiaus pražangos aikštės viduryje kilo nemenkas susistumdymas, kuriame sudalyvavo beveik visi abiejų komandų žaidėjai. Nurimus aistroms S. Blagojevičius buvo įspėtas, o aršiausiai su juo konfrontavęs „Wigry“ žaidėjas Mateuszas Radeckis - pašalintas iš aikštės. Tiesa, pagal išankstinį susitarimą, pašalinto futbolininko vietą aikštėje atsarginis „Wigry“ žaidėjas.

68-ąją min. analogiška lemtis ištiko ir S. Blagojevičių. Po dar vienos pražangos arbitras parodė žalgiriečiui antrą geltoną kortelę, o jo vietą aikštėje užėmė jaunasis Karolis Uzėla. Antrame kėlinyje „Žalgirio“ treneriai į kovą metė Dominyką Kodzą ir Liviu Antalį. Šis atakuojančių futbolininkų duetas svariai prisidėjo prie trečiojo „Žalgirio“ įvarčio. 72-ąją min. žalgiriečiai keliais perdavimais perskrodė „Wigry“ gynybą, o L. Antalis antru bandymu pasiuntė kamuolį į vartus.

Baigiantis susitikimui „Wigry“ futbolininkams pavyko pelnyti garbės įvartį. Galutinį tašką rungtynėse galėjo padėti D. Romanovskis, bet puikaus individualaus prasiveržimo žalgirietis nesugebėjo pataikyti į vartus.

Finalinis rungtynių arbitro švilpukas užfiksavo solidžią „Žalgirio“ pergalę 3:1. Žalgiriečiams tai buvo paskutinė repeticija prieš oficialaus sezono startą. Vasario 25 dieną „Žalgiris“ uždaroje „Sportima“ arenoje susitiks su „Kauno Žalgirio“ ekipa.