Naujienų srautas

Sportas2018.02.15 09:32

I. Januškevičiūtė Pjongčange nusikratė olimpinių vaiduoklių: „Pagaliau“

Akinamai šviečiant saulei, o tribūnose dainuojant Šiaurės Korėjos merginoms, Ieva Januškevičiūtė įveikė visą rungtį olimpinėse žaidynėse, skirtingai nei tai buvo prieš ketverius metus Sočyje.

Vienai moteriai šaukiant iš tribūnų „Ieva“, 23 metų kalnų slidininkė lengviau atsikvėpė ir ištarė: „Pagaliau“.

I. Januškevičiūtė užėmė 54 vietą didžiojo slalomo varžybose, tarp 58 finišavusių kalnų slidinininkių, įveikusi abu nusileidimus.

Bendras Italijoje besitreniruojančios lietuvės laikas – 2 min. 47 sek. – nebuvo stebuklingas ir ji negalėjo pretenduoti į pakylą, kurią Pjongčango žaidynių rengėjai kaip tik konstravo Ievai leidžiantis nuo kalno.

Nuo didžiojo slalomo rungties čempionės amerikietės Mikaelos Shiffrin ji atsiliko net 27 sek., bet kažkur giliai tūnojęs akmuo galiausiai nukrito.

„Atrodo, kad varžybos vienodos, esu juk dalyvavusi ir pasaulio pirmenybėse, tačiau po praėjusių olimpinių žaidynių Sočyje buvo nekokių minčių, – pripažino I. Januškevičiūtė. – Po pirmojo važiavimo emocijos nebuvo itin geros. Antru važiavimu esu patenkinta, ne tik technine dalimi, bet emocine būsena startuojant. Buvo daugiau pasiryžimo. Aš susitvarkiau su mintimis ir šiek tiek ryžtingiau leidausi nuo kalno.“

V. Dranginio nuotr.

Po pirmojo iš dviejų nusileidimo I. Januškevičiūtė užfiksavo 62 poziciją tarp 68 finišavusių kalnų slidininkių.

Ji veržliai startavo ir pirmajame nusileidime, bet techninės klaidos neleido pasiekti geresnio laiko nei 1 min. 26,38 sek.

„Viršutinę trasos dalį įveikiau visai neblogai. Dar nemačiau tarpinių laikų, reikės labiau paanalizuoti, bet apatinėje trasos dalyje suklydau, – pirmąja rungties dalimi nebuvo patenkinta I. Januškevičiūtė. – Būtent ten įprastai prarandama daugiausiai sekundžių. Nelabai gerai.“

Nelabai gerai, bet būna ir prasčiau, I. Januškevičiūtė tai žino dar iš Sočio žaidynių, kai prieš ketverius metus tapo pirmąja Lietuvos olimpiete kalnų slidinėjimo varžybose, bet nefinišavo. Šįkart viskas buvo geriau, žinoma, ne visoms.

Iš viso net 23 kalnų slidininkės nefinišavo Pjongčange, tarp jų ir dvi kroatės. Viena jų – Lana Zbasnik – ilgai sėdėjo ant laiptų ir nesustodama liejo ašaras. Iškrito Sočio žaidynių bronzos medalio laimėtoja šveicarė Laura Gut, o Maltos kalnų slidininkės Elise Pellegrin nepataikė pro vartus ir sugaišo keliolika sekundžių, kol vėl pakilo kalnu aukščiau, kad galėtų tęsti varžybas.

Varžybų pradžioje, kai trasa dar būna išlyginta ir nesuraižyta, startuoja aukščiausio reitingo atletės. Italė Manuel Moelgg buvo greičiausia – (1 min. 10,62 sek.), pralenkusi 0,2 sek. varžybų favoritę amerikietę M. Shiffrin. I. Januškevičiūtė nuo lyderės tada atsiliko 15,76 sek.

Didžiojo slalomo lenktynės turėjo vykti dar pirmadienį, bet dėl stipraus vėjo buvo nukeltos į ketvirtadienį. Iš trečiadienio į penktadienį dėl tos pačios priežasties perkeltos slalomo lenktynės.

„Dabar net per šilta, – nusijuokė I. Januškevičiūtė, – Gal ir gerai, kad varžybų rengėjai dusyk perkėlė startus. Retai būna tokios geros sąlygos, kaip dabar.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi