Sportas

2018.02.14 19:29

Dėl pavojingų vėjų atidėta virtinė žiemos olimpinių žaidynių renginių

BNS 2018.02.14 19:29

Pavojingai stiprus vėjas trečiadienį kėlė sumaištį Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse ir privertė atidėti dvi medalių teikimo ceremonijas bei uždaryti pagrindinę žiūrovams skirtą teritoriją, o sirgaliai buvo raginami likti uždarose patalpose.

Dėl nepalankaus oro moterų slalomo ir moterų biatlono varžybos buvo perkeltos į kitą šios savaitės dieną, šiaurės dvikovės varžybos buvo atidėtos, o puslankio rungties finale dalyvavę snieglentininkai skundėsi blogu matomumu, kadangi varžybos vyko smarkiai sningant.

Aštuoni žmonės buvo sužeisti ir nuvežti į ligoninę Gangninge, kai per gatvės renginį miesto centre ant jų užvirto šešių metrų aukščio reklamos skydas, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Keturios iš eilės labai vėjuotos dienos gerokai sudarko Pjongčango olimpinių žaidynių tvarkaraštį. Kol kas buvo surengtos tik vienerios kalnų slidinėjimo varžybos – vyrų kombinuotas slalomas, tačiau varžybas taip pat teko atidėti, kad aprimtų vėjas.

Stiprus vėjas buvo kaltinamas ir dėl nevykusių moterų akrobatinio nusileidimo varžybų pirmadienį, kai beveik visos dalyvės susidūrė su stipriais vėjo gūsiais.

Trečiadienį vyrų snieglenčių puslankio rungties finale oro sąlygos taip pat nebuvo tobulos – keli varžybų dalyviai neišvengė kritimų, tarp jų ir 16-metis japonas Yuto Totsuka, kurį teko skubiai vežti į ligoninę.

Japonijos olimpinės rinktinės pareigūnas naujienų agentūrai AFP pranešė, kad sportininkui buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas, kuris jokių kaulų skilimų arba rimtų sužeidimų neparodė.

Aukso medalį laimėjęs Shaunas White`as sakė, kad „kad sunkiai įžiūrėjo mėlynas linijas, ant kurių leidosi“.

„Pats puslankis buvo puikus, tačiau apšvietimas buvo gana blogas ir todėl buvo sunku leistis“, – sakė sidabro medalį laimėjęs japonas Ayumu Hirano.

Anksčiau trečiadienį žiemos olimpinių žaidynių vinimi laikomo kalnų slidinėjimo programa buvo pakeista trečią kartą. Dėl vėjuoto oro neįvyko moterų slalomo varžybos.

Dėl tos pačios priežasties sekmadienį buvo atidėtos vyrų greitojo nusileidimo varžybos, o pirmadienį – moterų didysis slalomas.

Kol kas pavyko surengti tik vyrų kombinuotą slalomą.

Pasak pareigūnų, dėl stiprių vėjų, kurių gūsiai siekė iki 25 metrų per sekundę greitį, kalnuotose vietovėse buvo sunku išsilaikyti ant kojų.

Tačiau organizatoriai sako nesibaiminantys, kad iki vasario 25 dienos žaidynių pabaigos gali nespėti surengti likusių 10 varžybų dėl aukso medalio.

„Jeigu vėjas nenurims per likusias 15 dienų, tada tai galėtų būti problema“, – sakė Tarptautinio olimpinio komiteto atstovas Markas Adamsas.