2018.02.13 22:04

Karaliaus Mindaugo taurėje – sensacija: „Dzūkija“ patiesė „Neptūną“

DELFI.lt2018.02.13 22:04

Antradienį Klaipėdoje Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio kova dovanojo tikrą trilerį, kuriame Klaipėdos „Neptūnas“ 77:85 krito nuo Alytaus „Dzūkijos“.

Rungtynių pradžia visiškai nepriminė paskutinio LKL mūšio tarp dzūkų ir uostamiesčio komandų.

Drąsiai mačą pradėjusi Alytaus komanda po pirmo kėlinio pirmavo 19:17, o antro kėlinio viduryje buvo įgijusi rekordinę 9-ių taškų persvarą – 28:19.

Svečiai pirmavo iki pat ilgosios pertraukos, po dviejų kėlinių švieslentė fiksavo „Dzūkijos“ pranašumą 39:32.

Per du kėlinius „Neptūnas“ padarė net 12 klaidų.

Trečio kėlinio antroje pusėje „Neptūnui“ pavyko išlyginti rezultatą – 51:51.

Visgi prieš lemiamą kėlinį kuklią persvarą vis dar išlaikė dzūkai – 59:57.

Ketvirtame kėlinyje „Neptūnas“ buvo įgijęs 7-ių taškų persvarą (69:62), tačiau svečiai ne tik pavijo, bet ir likus kiek mažiau nei 3 min. persvėrė rezultatą 73:71.

Maža to, likus minutei dzūkai įgijo 5-ių taškų pranašumą 79:74. „Neptūnas“ stebuklo nesukūrė ir turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ pergalę. Dzūkai pateko į pusfinalį.

Taip jau sutapo, kad „Neptūno“ ir „Dzūkijos“ krepšininkai tarpusavyje žaidė praėjusį savaitgalį Alytuje. Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato dvikova. Ir šias rungtynes gana lengvai – rezultatu 81:63 (27:14, 23:5, 13:19, 18:25) laimėjo klaipėdiečiai.

Antrajame kėlinyje vienu metu neptūniečiai pirmavo net 50:14. Tai buvo tarsi generalinė repeticija prieš šįvakar „Švyturio“ arenoje vyksiančias SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynes.

Kita vertus, šio vakaro rungtynių kaina – didžiulė, tad neatmetama galimybė, kad dzūkai Alytuje galėjo taupyti jėgas ar net tyčia siekė užmigdyti klaipėdiečius.