Sportas

2015.09.08 13:45

Į pusfinalį ispanai pateko nepraradę taškų

LRT.lt2015.09.08 13:45

Pasaulio ir Europos čempionė Ispanija nugalėjo Nigeriją ir pateko į FIFA Konfederacijų taurės turnyro pusfinalį neišbarsčiusi nė taško. Antrą vietą B grupėje užėmė Urugvajus, o turnyras baigėsi Nigerijos ir Taičio rinktinėms.

Pasaulio ir Europos čempionė Ispanija nugalėjo Nigeriją ir pateko į FIFA Konfederacijų taurės turnyro pusfinalį neišbarsčiusi nė taško. Antrą vietą B grupėje užėmė Urugvajus, o turnyras baigėsi Nigerijos ir Taičio rinktinėms.

Fernando Torresas pelnė įvartį praėjus kiek daugiau nei minutei po to, kai antrajame kėlinyje pasirodė aikštėje, ir Ispanija 3:0 (1:0) nugalėjo Nigerijos futbolininkus.

Kitame grupės susitikime Urugvajaus rinktinė 8:0 (4:0) nepaliko vilčių Taičio nacionalinei komandai, kuri per trejas rungtynes praleido 24 įvarčius.

Pusfinaliuose tarpusavyje rungsis Pietų Amerikos ir Europos rinktinės. Pirmajame pusfinalyje trečiadienį visus tris grupės susitikimus laimėję šeimininkai brazilai varžysis su Pietų Amerikos čempionu Urugvajumi, o ketvirtadienį ispanai susikaus su Europos vicečempione Italija.

Viena turnyro favoričių Ispanijos rinktinė pirmą įvartį pelnė sužaidus vos tris minutes – Jordi Alba įspūdingais manevrais įveikė keturis Nigerijos gynėjus ir tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus. Gynėjas antrą savo ir trečią ispanų įvartį pelnė jau besibaigiant dvikovai.

Nors pirmajame kėlinyje Nigerija turėjo kelias galimybes išlyginti rezultatą, kitas įvartis vėl krito į Nigerijos vartus. Po keitimo aikštėje pasirodęs F. Torresas sulaukė tikslaus Perdo perdavimo ir smūgiu galva pelnė penktą įvartį turnyre.

F. Torresas yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas, tačiau jam įkandin seka Urugvajaus rinktinės puolėjas Abelis Hernandezas, atstovaujantis „Palermo“ klubui Italijoje.

Jis pelnė keturis įvarčius į Taičio rinktinės vartus, o Urugvajaus rinktinė nepaliko vilčių Okeanijos čempionams. Pirmas rungtynes turnyre žaidęs A. Hernandezas pasižymėjo 2, 24, 45 ir 67 minutėmis. Pastarąjį įvartį puolėjas pelnė nuo 11 metrų žymos.

Du įvarčius – 67 ir 82 minutėmis – pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Luisas Suarezas, po kartą pasižymėjo Diego Perezas (27 minutė) ir Nicolas Lodeiro (61).

Nepaisant dar vieno skaudaus pralaimėjimo, Taičio rinktinė po dvikovos apsuko ratą aplink stadioną laikydami plakatą „Ačiū, Brazilija“, o gerbėjai, kaip įprasta, dėkojo iš mėgėjų futbolininkų sudarytai komandai atsistoję.

Pusfinalyje 2011 metų Pietų Amerikos čempionė Urugvajaus rinktinė rungsis su brazilais, kurie tame turnyre pasirodymą baigė ketvirtfinalyje. Tačiau namie rungtyniaujanti Brazilija laimėjo pastaruosius du Konfederacijų taurės turnyrus ir bus laikoma susitikimo favoritė.

Kitame pusfinalyje įvyks 2012 metų Europos futbolo čempionato finalo pakartojimas. Pernai Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame finale ispanai 4:0 nepaliko vilčių italams.