Naujienų srautas

Sportas2018.02.13 07:20

Dėl dopingo iš Pjongčango olimpiados pašalintas pirmas atletas

DELFI.lt 2018.02.13 07:20

Japonų čiuožėjas trumpajame take Kei Saito tapo pirmuoju sportininku, pašalintu iš 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dėl organizme rastų draudžiamųjų medžiagų, rašo BBC.

K. Saito dopingo testas, imtas ne varžybų metu prieš olimpiadą, buvo teigiamas, praneša Sporto arbitražo teismas.

21-erių metų japonas dar nespėjo startuoti Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

Jo varžybos – 5000 m greitojo čiuožimo lenktynės trumpajame take – buvo numatytos antradienį.

„Buvau šokiruotas šios naujienos, nes niekuomet nevartojau draudžiamų medžiagų“, – BBC teigia pats sportininkas.

„Niekuomet nevartojau steroidų, todėl tikrai neturiu, ką slėpti. Man tikrai nereikėjo mesti svorio naudojantis medicina, – tikino K. Saito. – Neturėjau jokios motyvacijos vartoti dopingą. Noriu įrodyti savo nekaltumą, tačiau nenoriu būti kliūtis savo komandai, todėl turiu su tokiu sprendimu susitaikyti“.

Suspenduotas japonas savanoriškai paliko olimpinį kaimelį ir lauks tyrimo pabaigos, kuomet jam bus skirta bausmė.

K. Saito organizme rasta draudžiamoji medžiaga yra diakarbas – sintetinis diuretikų grupės vaistas, sulfamidų darinys. Jis sporte laikoma kaip maskuojanti medžiaga.

Laikotarpį prieš olimpines žaidynes Pjongčange ženklino gausybė naujienų apie dopingą. Viso to viršūnė – Rusijos olimpinės rinktinės suspendavimas dėl rastų „didelio masto sisteminių manipuliacijų“ pažeidžiant antidopingo taisykles.

„Švarūs“ Rusijos atletai gavo leidimą startuoti Pietų Korėjoje, tačiau čia varžosi su žyma „Olimpiniai atletai iš Rusijos (OAR). Per apdovanojimų ceremonijas jie stovės po olimpine vėliava ir girdės olimpinį himną.

Kai kurie Rusijos atletai buvo padavę apeliaciją ir turėjo vilties net olimpinių žaidynių atidarymo dieną, tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas jiems žalios šviesos taip ir neuždegė.

Tarp tokių sportininkų, kurių olimpinė svajonė užgeso prasidėjus olimpiadai, buvo dar vienas čiuožėjas greitajame take – Viktoras Anas. Pietų Korėjoje gimęs atletas iš pradžių atstovavo savo šaliai, o vėliau tapo natūralizuotu Rusijos sportininku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi