Sportas

2018.02.12 16:48

Dar aukščiau: T. Kaukėnas Pjongčange pasiekė naują Lietuvos biatlono rekordą

DELFI.lt2018.02.12 16:48

Rekordinį rezultatą Lietuvos biatlono istorijoje sekmadienį pasiekęs 27-erių metų Tomas Kaukėnas ir 25-erių Vytautas Strolia pirmadienį stojo į antrą startą – mūsiškiai dalyvauja Pjongčange įsibėgėjusių žiemos olimpinių žaidynių 12,5 kilometrų persekiojimo lenktynėse.

T. Kaukėnas startavo 17-as – kartu su net šešių olimpinių medalių laimėtoju norvegu Emiliui Hegle`u Svendsenu, 45 sekundėmis vėliau nei naujasis olimpinis čempionas vokietis Arndo Peifferis.

Du kartus keturiose šaudyklose suklydęs T. Kaukėnas pasiekė naujas istorines aukštumas – užėmė tryliktą vietą.

Favoritu laikytas tituluotasis prancūzas Martinas Fourcade`as, sekmadienį likęs tuščiomis, lenktynes pradėjo aštuntas, tačiau triumfavo be jokių klaustukų ir pasidabino aukso medaliu.

Persekiojimo varžybose iš viso konkuravo 60 greičiausių biatlonininkų.

Lenktynių eiga:

T. Kaukėnas ir vėl drumsčia lyderių planus: lietuvis be klaidų atliko pirmus dešimt šūvių ir pakilo į dešimtą vietą. Jis savo atsilikimą pirmaujančio A. Peifferio sumažino iki 35 sekundžių.

V. Strolia po pirmų dviejų šaudymo ruožų su viena klaida – 44-as.

Šaudant į trečią taikinį T. Kaukėnas padarė vieną klaidą ir smuktelėjo į 12-ą poziciją. Į viršų šoktelėjo M. Fourcade`as, šaudęs be klaidų ir susikrovęs didesnę nei 20 sek. persvarą. Netrukus T. Kaukėną trasoje aplenkė latvis Andrejus Rastorgujevas ir vokietis Erikas Lesseris.

Du sykius nepataikęs V. Strolia nukrito į 47-ą vietą.

Paskutiniame šaudymo ruože T. Kaukėno ranka sudrebėjo tik vieną sykį ir mūsiškis – vėl dešimtas.

Toli priekyje atsiplėšė ir pergale jau džiaugėsi M. Fourcade`as.

T. Kaukėnas finišavo naujoje aukščiausioje vietoje Lietuvos biatlono istorijoje – 13-tas.

V. Strolia liniją kirto 43-ias.

* * *

T. Kaukėnui tai yra antrosios olimpinės žaidynės. Prieš ketverius metus Sočyje (Rusija) jis buvo 48-as sprinte, 40-as – persekiojimo lenktynėse ir 23-ias – 20 km asmeninėse lenktynėse.

Tuo metu V. Strolia yra olimpiados debiutantas.

T. Kaukėno ir V. Strolios dar laukia du startai: ketvirtadienį – individualios 20 km lenktynės ir sekmadienį – 15 km masinio starto lenktynės (jei pateks).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.