Sportas

2018.02.11 09:24

Problemos dėl noroviruso: Lietuvos olimpiečiai Pjongčange liko be savo savanorių

Kęstas Rimkus, 15min.lt2018.02.11 09:24

Lietuvos olimpinė komanda Pjongčange nežinia kuriam laikui liko be penkių savo pagalbininkų – trijų lietuvių ir dviejų korėjiečių savanorių, kai buvo imtasi prevencinių saugumo priemonių dėl noroviruso.

Pjongčange olimpiniame kaimelyje devynių Lietuvos sportininkų pagalbininkai priversti atsiskirti nuo komandos, nes žaidynių organizatoriai įtaria, jog norovirusu užsikrėtė vienas savanorių.

Iš viso žiemos olimpinėse žaidynėse dirba apie 17 tūkst. savanorių, ne tik Pietų Korėjos, bet ir kitų šalių.

Trys lietuvės ir du korėjiečiai talkina Lietuvos komandai.

„Dar tiksliai nežinome kas vyksta, laukiame daugiau informacijos“, – 15min sakė savanore Pjongčange dirbanti Aistė.

Ji negali daugiau komentuoti, kol nėra oficialių pranešimų.

Tačiau veikiausiai savanoriai kuriam laikui bus atskirti nuo komandos, – taip mano Lietuvos olimpinės delegacijos vadovas Einius Petkus.

Dar šeštadienį visi komandos padėjėjai buvo olimpiniame kaimelyje, kur olimpiečius aplankė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Savanoriai teikia įvairiausią pagalbą, jie vairuoja ir automobilį, kuriuo vežioja sportininkus į treniruotes ar varžybas.

Panikos tarp savanorių tikrai nėra ir dalis jų rengėsi važiuoti pasižiūrėti sporto varžybų.

Kadangi Pjongčango regione jų dirba apie 17 tūkst., jie yra įsikūrę skirtingose miesteliuose. Neoficialiomis žiniomis, noroviruso atvejis tarp savanorių užfiksuotas Gangninge, daugiaukščiame name, kuriame gyvena apie pusę tūkstančio savanorių. Gangninge gyvena ne tik jie, bet ir dalis olimpiečių sportininkų, taip pat beveik tūkstantis žurnalistų.

Norovirusas – infekcinė virškinamojo trakto liga, perduodama per užterštus paviršius, maistą, vandenį, – jau buvo užfiksuota prieš žaidynes tarp olimpinio kaimelio apsaugos darbuotojų. Jie buvo pakeisti kitais sargybiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt