Sportas

2018.02.09 14:48

Diskvalifikuoti rusai atsiėmė paskutinės minutės apeliaciją Šveicarijoje

BNS 2018.02.09 14:48

Dešimtys rusų atletų, kuriems buvo uždrausta dalyvauti žiemos olimpiadoje, penktadienį atsiėmė savo paskutinės minutės apeliaciją Šveicarijos teisme, kuria siekė leidimo varžytis Pjongčange.

Anksčiau penktadienį Sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė 47 dopingu įtariamų rusų apeliaciją, kuria buvo siekiama užginčyti jų šaliai dėl dopingo paskelbtą Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) draudimą dalyvauti šiose žaidynėse.

TOK yra įsikūręs Šveicarijos Lozanos mieste, kur vietos teismas galėjo suteikti rusams paskutinį šansą pakeisti TOK sprendimą.

14 val. (15 val. Lietuvos laiku), dvi valandos po olimpiados atidarymo ceremonijos pradžios, Lozanos teismas buvo suplanavęs skubų posėdį.

„Pasiūlymas dėl laikinųjų priemonių buvo atšauktas ir todėl šios popietės svarstymas atšaukiamas“, – sakoma Lozanos apygardos teismo pareiškime naujienų agentūrai AFP.

Teismas nenurodė, kodėl rusai atsiėmė apeliaciją.

Neaišku, ar šveicarų teismas būtų galėjęs laiku priimti sprendimą, kalbant apie šansą rusų atletams varžytis Pjongčange.

Diskvalifikavus Rusiją, rusų situacija prieš olimpiadą buvo smarkiai ginčijama. Tačiau 168 „švariems“ rusų atletams buvo leista dalyvauti žaidynėse su neutralia vėliava.

Gruodžio mėnesį TOK suspendavo Rusiją dėl valstybės remto dopingo sąmokslo, kurio kulminacija įvyko per 2014 metų žiemos olimpiadą Rusijos Sočio mieste.