Sportas

2018.02.09 16:22

P. Korėjos vadovas paskelbė Pjongčango žiemos olimpiadą atidaryta

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.02.09 16:22

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas penktadienį paskelbė 23-ąsias žiemos olimpines žaidynes atidarytomis per ceremoniją Pjongčango miestelyje šalies šiaurės rytuose.

Vienas svarbiausių ceremonijos momentų – Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos komandų žygiavimas kartu, su mėlynos ir baltos spalvos Korėjos suvienijimo vėliava. Paskutinį kartą tai įvyko Turine 2006-aisiais. Viliamasi, kad tai paskatins santykių atšilimą. 

Pjongčange startuos ir 9 Lietuvos sportininkai: Diana Rasimovičiūtė – biatlonas, Natalja Kočergina – biatlonas, Tomas Kaukėnas – biatlonas, Vytautas Strolia – biatlonas, Marija Kaznačenko – slidinėjimas, Mantas Strolia – slidinėjimas, Modestas Vaičiulis – slidinėjimas, Andrej Drukarov – kalnų slidinėjimas, Ieva Januškevičiūtė – kalnų slidinėjimas. Plačiau apie kiekvieną sportininką – šioje nuorodoje.

Kol kas nepriklausomos Lietuvos istorijoje dar nė vienam sportininkui nėra pavykę laimėti medalių žiemos olimpiadoje.

Oficialioje atidarymo ceremonijoje Lietuvos atstovai žygiavo 15-i. Šalies vėliavą buvo patikėta nešti biatlonininkui T. Kaukėnui.

Dėl dopingo skandalo žaidynėse nepasirodys Rusijos nacionalinė komanda, tačiau po neutralia vėliava dalyvaus 169 sportininkai iš Rusijos. Sporto arbitražo teismas penktadienio rytą atmetė 47 Rusijos sportininkų apeliacijas. Vėliau žiniasklaida pranešė, kad šie atletai, kuriems buvo uždrausta dalyvauti žiemos olimpiadoje, penktadienį atsiėmė savo paskutinės minutės apeliaciją Šveicarijos teisme, kuria siekė leidimo varžytis Pjongčange.

Nors atidarymo metu prognozuota apie 5 laipsnius šalčio, sportininkai nerimauja, kad jei žaidynių metu termometro stulpelis nukris iki 25 laipsnių šalčio, kaip prognozuojama, tai gali pakenkti jų rezultatams.

Lietuvos prezidentė lankysis olimpiniame kaimelyje

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį taip pat stebėjo žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Pietų Korėjoje.

Pasak prezidentės, Lietuvos sportininkų dalyvavimas olimpiadoje rodo, kad turime puikių atletų, vertų pasaulinio lygio. Jų pasiekimai įkvepia kiekvieną iš mūsų ir garsina Lietuvos vardą pasaulyje.

„Turime net 9 atletus, kurie tikrai kovos už Lietuvą ir pasiekimus. Kad ir kokie bebūtų rezultatai, savo rinktinę visada palaikome ir palaikysime. Olimpiados atidarymas šiame regione yra šventė, taika, draugystė. Tik švarus ir garbingas sportas yra vertas pripažinimo ir medalių“, – sako prezidentė.

Šeštadienį prezidentė lankysis olimpiniame kaimelyje, kur susitiks su mūsų šalies olimpiečiais, stebės lietuvių biatlonininkų olimpinį startą. Lietuvos sportininkų startų tvarkaraštį galite rasti ČIA.

Nuotraukų galerijoje – vaizdai iš olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos ir Lietuvos sportininkų treniruočių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt