Sportas

2018.02.08 16:20

CAS sprendimą dėl Rusijos sportininkų apeliacijų pateiks penktadienį

ELTA2018.02.08 16:20

Sporto arbitražo teismas (CAS) penktadienį ryte paskelbs savo sprendimą dėl 47 Rusijos sportininkų, kuriems uždrausta dalyvauti Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse, apeliacijų.

Sportininkai šią savaitę Sporto arbitražo teismui pateikė apeliacijas, kai Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) atsisakė pakviesti juos į žaidynes ir leisti startuoti po neutralia vėliava.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad su nekantrumu laukia CAS sprendimo: „CAS sprendimai turi būti gerbiami ir vykdomi. Mūsų ekspertai dėl šio klausimo bendrauja su IOC“.

IOC į Pjongčangą pakvietė 169 Rusijos atletus. Manoma, kad žaidynės startuos 168 sportininkai, jie varžysis po neutralia vėliava, kaip „olimpiečiai iš Rusijos“ (OAR).

Tarp 32 į CAS besikreipusių Rusijos sportininkų – šešiskart olimpinis greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionas Viktoras Ahnas, pasaulio čempionai slidininkas Sergejus Ustiugovas, biatlonininkas Antonas Šipulinas, čiuožėja Ksenja Stolbova ir greitojo čiuožimo atstovas Ruslanas Zacharovas. Vėliau antrąsias apeliacijas pateikė dar 15 atletų.

Praėjusią savaitę CAS panaikino Tarptautinio olimpinio komiteto skirtą diskvalifikaciją iki gyvos galvos 28 Rusijos sportininkams, tačiau IOC, nepaisydamas CAS sprendimo, atmetė atletų prašymus leisti jiems startuoti Pjongčango žaidynėse.