Sportas

2018.02.08 16:15

Nematyta R. Meilutytės pusė: pristatytas dokumentinio filmo „Rūta“ anonsas

LRT.lt2018.02.08 16:15

Geriausios Lietuvos plaukikės sekinanti kasdienybė ruošiantis olimpiadai, charakterį ugdanti jos gyvenimo istorija ir nelauktai užgriuvę asmeniniai iššūkiai – visa tai žiūrovai galės išvysti jau netrukus. Ketvirtadienį dokumentinio pasakojimo „Rūta“ kūrėjai atskleidė kovo mėnesį pasirodysiančio filmo anonsą, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Kino operatorius Ronaldas Buožis ir fotografas Rokas Darulis ketvirtadienį praskleidė uždangą, leisdami trumpai žvilgtelėti į istoriją apie Rūtą Meilutytę. Po mažiau nei mėnesio jie sporto mėgėjams ir visiems plaukikės gerbėjams atskleis dar nematytą jauniausios Lietuvos olimpinės čempionės gyvenimo pusę.

Filme žiūrovai išvys ne tik tai, kaip R. Meilutytė ruošėsi Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms, bet ir jos pačios bei šeimos pasakojimus apie vaikystę, sunkų kelią link olimpinio aukso Londone ir negirdėtas jos gyvenimo detales.

„Apsiėmėme papasakoti kiek platesnę Rūtos istoriją nei tik jos pasirodymą Rio. Ji yra labai įkvepianti ir išskirtinė asmenybė, kurios darbo etika ir užsispyrimas galėtų būti pavyzdžiu kiekvienam iš mūsų, – sakė R. Darulis. – Taip pat, kad galėtume objektyviai vertinti Rūtos pasirodymą paskutinėje olimpiadoje, reikėtų žinoti kiek pilnesnę jos istoriją. Tikimės, kad mums pavyko ją tinkamai atskleisti.“

Filmavimo komanda Rūtos kasdienį gyvenimą 2016 metų vasarą pradėjo fiksuoti jos namuose, treniruočių baseine ir sporto salėje Plimute. Čia R. Buožiui ir R. Daruliui teko atlaikyti varginantį pasiruošimo olimpiadai tempą. Lietuvos plaukimo žvaigždę jiems tekdavo pasitikti baseine jau 5 valandą ryto ir kasdien fiksuoti dvi jos plaukimo treniruotes bei jėgos treniruotę vakare.

Vėliau, kartu su ja filmo kūrėjai persikėlė į paskutinę treniruočių stovyklą prieš olimpiadą Tenerifėje, o galiausiai, praėjus daugiau nei metams, dar sykį su ja susitiko 2017 metų Europos plaukimo čempionate Kopenhagoje. Tarp varžybų R. Buožis ir R. Darulis Rūtos gyvenimą fiksavo ir Lietuvoje. Dalis scenų nufilmuota Kaune, Vilniuje ir Nidoje.

Pasak filmo kūrėjų, ėmusis įgyvendinti idėją, sportininkės režimas ir kitos aplinkybės privertė dirbti be tikslaus scenarijaus, bet tai nesutrukdė nuosekliai papasakoti Rūtos istoriją. Filmo komanda negalėjo numatyti nei kaip R. Meilutytei seksis olimpiadoje, nei kokią plaukikės asmenybę galiausiai pamatys žiūrovai. Tačiau atsiradusios naujos istorijos kryptys R. Buožiui ir R. Daruliui atvėrė ir naujas galimybes.

R. Darulio nuotr.

„Vienas didžiausių sunkumų buvo prisitaikymas prie nuolatinės kaitos. Kai sportininkas dar aktyvus, sunku nuspėti ar suplanuoti filmo siužetą, tad keičiantis Rūtos istorijai, keitėsi ir filmo istorija. Pratęsdavome filmavimo darbus ir vystydavome naują pasakojimo kryptį“, – beveik du metus trukusio darbo įspūdžiais dalinosi R. Buožis.

Pilnametražį dokumentinį filmą „Rūta“ žiūrovai kino teatruose galės pamatyti jau kovo 2 dieną.

Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.