Sportas

2018.02.07 09:00

Penkiolika rusų apskundė TOK sprendimą nepakviesti jų į olimpiadą

BNS 2018.02.07 09:00

Penkiolika rusų atletų, nepakviestų į Pjongčango olimpiadą, nors ir buvo panaikinta jų diskvalifikacija iki gyvos galvos dėl dopingo, inicijavo naują bandymą išsikovoti vietą žaidynėse, trečiadienį paskelbė Sporto arbitražo teismas (CAS) .

 Šie 15 sportininkų pateikė „skubią paraišką“, kuria užginčija Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimą nepakviesti jų į olimpiadą. Paraiška buvo pateikta po prieštaringai įvertinto CAS praėjusios savaitės sprendimo panaikinti jų diskvalifikaciją iki gyvos galvos.

„Jie paprašė, kad CAS panaikintų TOK sprendimą ir leistų jiems dalyvauti šiose žaidynėse kaip olimpiniams atletams iš Rusijos“, – sakoma sporto teismo pranešime, likus dviem dienoms iki olimpiados atidarymo.

CAS sprendimą panaikinti diskvalifikacijas iki gyvos galvos 28 rusams griežtai kritikavo TOK ir Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) . 13 šių sportininkų arba pasitraukė iš sporto, arba yra nepasiekiami dėl neskelbiamų priežasčių.

Naujausia apeliacija buvo pateikta CAS svarstant atskirą 32 rusų, įskaitant Pietų Korėjoje gimusį čiuožėją Viktorą Aną, prašymą leisti dalyvauti olimpiadoje.

Dalyvauti Pjongčango olimpiadoje Rusijos komandai TOK uždraudė kilus dideliam skandalui dėl valstybės remto dopingo.

Tačiau TOK paliko spragą nurodęs, kad „švarių“ Rusijos atletų grupė gali dalyvauti su neutralia vėliava kaip „olimpiniai atletai iš Rusijos“.

Šiuo metu planuojama, kad olimpiadoje varžysis 167 rusai.