Sportas

2018.02.06 16:05

LKF iškėlė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinėms

ELTA 2018.02.06 16:05

Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo iškelti tikslai įvairioms Lietuvos krepšinio rinktinėms, paskirtas naujas Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) vyr. treneris bei pristatytos moterų krepšinio vystymo galimybės.

Dėl asmeninių priežasčių Lietuvos merginų jaunimo rinktinei šią vasarą vadovauti negalės Linas Šalkus, todėl posėdžio metu buvo svarstoma trenerio Egidijaus Ženevičiaus kandidatūra, kuriai vykdomojo komiteto nariai pritarė vienbalsiai.

Susirinkimo metu buvo iškelti tikslai įvairaus amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinėms. Nacionalinei vyrų rinktinei iškeltas tikslas patekti į 2019 metų Pasaulio taurės varžybas, o moterų ekipai – į 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionatą.

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ir jaunių (iki 18 metų) vaikinų rinktinei Europos čempionatuose iškeltas uždavinys užimti 1–8 vietas, o merginų – 1–3 vietas. Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų rinktinei iškeltas uždavinys Europos čempionate užimti 1–8 vietas, o merginų – 5–12 vietas. Šis čempionatas rugpjūčio 17–25 dienomis vyks Kaune.

Daug diskusijų sulaukė klausimas dėl moterų ir merginų krepšinio vystymo Lietuvoje. Susirinkimo metu savo viziją pristatė Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorė Audra Ginelevičienė ir LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

„Šis klausimas buvo vienas svarbiausių šiame susirinkime. Išklausius abu pranešimus buvo priimtas sprendimas, kad kovo 13 dieną Lietuvos moterų krepšinio lyga turi pristatyti konkretų pasiūlymą, kaip turėtų būti vystomas moterų krepšinis ir vykdomas Lietuvos čempionatas. Lietuvos krepšinio federacija jau pateikė tokį pasiūlymą ir kraštutiniu atveju yra pasiruošusi vykdyti aukščiausio diviziono čempionatą. Taip pat daug pozityvių ir gerų minčių išsakė LKL prezidentas Remigijus Milašius ir manau jog rasime geriausią sprendimą dėl moterų krepšinio“, – sakė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.