Naujienų srautas

Sportas2018.02.05 10:12

Monte Karlo ralyje lietuviai kilo į viršų

ELTA 2018.02.05 10:12

Sekmadienį istoriniame Monte Karlo ralyje važiuojančios vienintelės lietuvių komandos „Flameris Racing“ lenktynininkai Karolis Raišys ir Vidimantas Gečiauskas su 1965 metų gamybos britišku „MGB Roadster“ kalnų keliais be gedimų įveikė dar 530 kilometrų ir bendroje ralio įskaitoje po šešių greičio ruožų pakilo į 42-ąją vietą.

Priešpaskutiniame sekmadienio greičio ruože lietuviai bendroje įskaitoje buvo pakilę į 16-ąją poziciją, visgi keliolika sekundžių kainavusi navigacijos klaida atitolino juos nuo dienos lyderių. Po trečiosios ralio dienos ir šešių greičio ruožų šių metų istoriniame Monte Karlo ralyje pirmauja prancūzų Firmino Bouro ir Laurento Carriono komanda, važiuojanti 1974 metų „Alpine Renault A310“.

Lietuvių sąskaitoje yra 830 baudos taškų – beveik dvigubai daugiau, nei dabartinių lyderių, turinčių 420 baudos taškų, tačiau paskutiniame šimtuke esančių ekipažų surinktos baudos jau skaičiuojamos dešimtimis ir net šimtais tūkstančių taškų. Per tris ralio dienas iš lenktynių dėl techninių gedimų arba pavėlavimų iškrito 15 ekipažų.

„Ralis tik įsibėgėja ir su kiekviena diena darosi vis įdomiau, nes laikų skirtumai tarp pirmųjų ralio dešimtuko pozicijų skaičiuojami sekundėmis, o tai kelia didelę sportinę įtampą, dėl kurios čia kaip tik ir atvažiavome. Išgyvenu, kad praradome keliolika sekundžių bandydami kalnuose teisingai pasirinkti kelio knygoje dviprasmiškai atrodančią kryptį, tačiau iš kitos pusės džiaugiuosi, kad varžytis su Europos klasikinio ralio senbuviais tikrai galime“, – kalbėjo K. Raišys.

Sekmadienį „Flameris Racing“ komanda kartu su kitais „Rallye Monte Carlo Historique“ dalyviais sustojo kaime, kur prie Yves Jouanny šeimos restorano „La Remise“ daugiau kaip 40 metų tradiciškai stoja didžiausios Monte Karlo ralio legendos. Po Sebastieno Loebo, Marcuso Gronholmo, Miko Hirvoneneno, Sebastieno Ogier ar Didier Auriolio tradicinį specialiai Monte Karlo ralio dalyviams keptą obuolių pyragą valgė ir K. Raišys. Tiesa, skirtingai nei pasaulio ralių čempionai savo lenktynininko kostiumo lietuvis „La Remise“ restorane nepaliko.

„Flameris Racing“ liemenės jam ir komandos šturmanui ypač prireiks ir pirmadienį, nes kitoje Valanso miesto pusėje esančiuose Alpių priekalnėse lenktynininkai turės įveikti dar 450 kilometrų. Iš jų vėl keturi važiavimai – sportiniai greičio ruožai.

„Šiandien mums gali prireikti ne tik šiltų liemenių, bet ir naujo dygliuotų žieminių padangų komplekto. Sinoptikai kalnuose pranašauja sniegą, pūgą ir ledą, o tai įdomaus etapo pranašas“, – kalbėjo K. Raišys.

K. Raišio ir šturmano V. Gečiausko vairuojamas „MGB Roadster“ po beveik pusantro tūkstančio Prancūzijoje įveiktų kilometrų veikia be priekaištų. Technine automobilio priežiūra po kiekvieno ruožo kalnuose rūpinasi kartu važiuojantis K. Raišio tėvas Algimantas Raišys. Sustojimuose tarp dienos greičio ruožų jis patikrina automobilio skysčius – tepalo lygį, aušinimo skystį, užpildo degalais sportinės mašinos baką ir langų apiplovimo talpą.

Sūnaus Karolio vairuojamą ekipažą su techninės pagalbos mikroautobusu ir priekaba A. Raišys lydi visuose dienos ruožuose. Jo mašinoje yra visi „MGB Roaster“ remontui reikalingai įrankiai, atsarginės dalys, degalai ir padangų komplektai.

A. Raišys yra ilgametis K. Raišio komandos „Flameris Racing“ vyriausiasis mechanikas, lydintis jį per visą sportininko karjerą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi