2018.02.04 21:53

Rekordinę sezono atkarpą žaidžiantis J. Valančiūnas svariai prisidėjo prie „Raptors“ pergalės

Jonas Valančiūnas tęsia savo dviženklių taškų rungtynių seriją, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (36-16) ekipa iškovojo pergalę.

Kanados klubas savo sirgalių akivaizdoje 101:86 (25:24, 31:20, 20:30, 25:12)nugalėjo Memfio „Grizzlies“ (18-34) krepšininkus.

Lietuvis ant parketo praleido 24 minutes ir per jas pelnė 12 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Tai jau septintosios rungtynės paeiliui, kai JV renka dviženklius taškų rodiklius, o tai – sezono rekordas. Absoliutus jo geriausias toks pasiekimas – 17 dviženklių mačų iš eilės 2015-2016 metų sezone.

Beje, šios rungtynės buvo pagardintos dar vienu lietuvišku akcentu – vienas susitikimo arbitrų buvo lietuvis Gediminas Petraitis.

Šios rungtynės sėkmingiau prasidėjo Toronto klubui, kuris pirmąją jų dalį baigė turėdamas solidų pranašumą (56:44).

Vis tik Dwane`o Casey auklėtiniams persvara iš rankų slysti pradėjo po pertraukos, kuomet prabilo „Grizzlies“ lyderiai. Marcas Gasolis pataikė iš toli, taškus pridėjo Andrew Harrisonas ir JaMychalas Greenas, o iš „Raptors“ atotrūkio liko du taškai (64:66).

Visgi į vėžias kanadiečiai sugrįžo per lemiamą kėlinį. Pirmoje jo pusėje po tolimą metimą pataikė C.J. Milesas ir Fredas VanVleetas, baudas sumetė Pascalis Siakamas, o „Raptors“ sirgaliai galėjo kiek lengviau atsipūsti (84:76).

Kaip paaiškėjo vėliau, toks spurtas „grizliams“ buvo mirtinas. Netrukus šeimininkai savo pranašumą kilstelėjo iki dviženklio, o Memfio komanda į rungtynes nebesugrįžo.

Tiesa, šįkart „Raptors“ strigo atakuodama iš toli – tikslą pasiekė 6 metimai iš 35. 17,1 proc. tritaškių pataikymas Toronto klubui yra prasčiausias šį sezoną.

„Raptors“: Delonas Wrightas 15, DeMaras DeRozanas ir Fredas VanVleetas (8 rez. perd.) po 13, Jonas Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), Kyle'as Lowry 11.

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 20, Andrew Harrisonas 16, Dillonas Brooksas 12, JaMychalas Greenas 11.