Sportas

2018.02.03 17:36

L. Banys Europos jaunimo čempionate – šeštas

ELTA 2018.02.03 17:36

Slovėnijoje vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) biatlono čempionato vaikinų 10 km sprinto lenktynėse šeštadienį Lietuvos atstovas Linas Banys pranoko 118 varžovų ir užėmė šeštąją vietą.

Be klaidų šaudęs 19-metis lietuvis nugalėtoju tapusiam rusui Igoriui Malinovskiui (1 baudos ratas) pralaimėjo 32,5 sek. L. Banys ilgą laiką buvo pirmojoje vietoje, tačiau vėliau startavę varžovai jį išstūmė iš prizininkų trejeto. Nuo medalio lietuvį skyrė 19,5 sek.

„Kai tik finišavau, švieslentėje pamačiau, kad esu pirmas, bet dėl medalio dvejonių buvo. Galvojau, kad galiu likti ketvirtas, nes žinojau, jog visi lyderiai startuoja ketvirtoje grupėje. Džiaugtis per anksti tikrai nebuvo ko, reikėjo laukti, kol visi finišuos“, - pasakojo L. Banys.

27-as į trasą iššliuožęs Lietuvos biatlonininkas geriausiųjų trejetuke išsilaikė iki tol, kol finišavo 86-ą numerį turėjęs Rusijos atstovas Saidas Karimulla Chalili. Vėliau mūsiškį taip pat aplenkė ukrainietis Bogdanas Cimbalas bei usas I. Malinovskis.

„Nusivylimo, kai lenkė varžovai, nebuvo. Labai džiaugiausi, nes Obertiliache per IBU jaunimo taurės varžybas buvau 11-as ir tada liko kartėlis, norėjau pagerinti tą rezultatą. Šešta vieta yra „vau“ po nesėkmingos individualios rungties. Ten šaudymas nesisekė, niekas nesisekė ir manau, kad padariau viską, ką galėjau“, – džiaugėsi L. Banys.

Ketvirtadienį 15 km asmeninėse lenktynėse biatlonininkas šaudydamas suklydo net septynis kartus bei liko 60-as, tad šeštoji vieta sprinte tapo maloniu siurprizu. Sportininkas juokavo, kad taikliau šaudyti norėjo ir dėl to, kad trasa varžybose buvo itin sunki, tad šliuožti baudos ratus būtų buvusi tikra kančia.

Penktadienį Pokliukoje pustė tiek, kad lietuviai net negalėjo atlikti treniruotės, o šeštadienį vaikinų sprinto rungtis buvo nukelta valanda bei susidėjo ne iš tradicinių trijų ratų po 3,3 km, bet keturių po 2,5 km.

„Šiandien jaučiausi stipresnis ne trasoje, bet šaudykloje. Šaudymas stovint buvo užtikrintas, šimtaprocentinis. Dar šaudydamas jaučiau, kad viską pataikysiu, tad beliko trasoje atiduoti viską, ką galiu“, - sakė lietuvis.

19-metis L. Banys šį sezoną jau apšilo kojas ir pasaulio taurės varžybose. Sportininkas dukart startavo vyrų estafetėje 4x7,5 km, o Antholze (Italija) vykusiame šeštajame planetos taurės etape pirmą kartą dalyvavo individualioje rungtyje – sprinte buvo 103-ias, pranokęs kelis Pjongčango olimpinėse žaidynėse dalyvausiančius varžovus.

„Patirtis suaugusiųjų varžybose padėjo susitvarkyti su įtampa šiandien. Jaunimo varžybose tų žiūrovų tiek nėra, viską darai dėl savęs ir jaudulio nėra“, – aiškino L. Banys.

Į šešetuką patekęs L. Banys buvo pagerbtas po varžybų vykstančioje gėlių ceremonijoje.

Kitas Lietuvos atstovas - 17-metis Maksimas Fominas (+3.16,8; 1 baudos ratas) užėmė 42-ąją vietą, 18-metis Nikita Romanovas (+4.52,9; 3) – 70-ąją, o 17-metis Jokūbas Mačkinė (+7.08,5; 7) – 97-ąją.

Lenktynėse dalyvavo 124 biatlonininkai.