Sportas

2018.02.03 16:20

Daviso taurės mačas su estais prasidėjo L. Grigelio pergale

ELTA2018.02.03 16:20

Šiaulių teniso mokykloje vykstančio neoficialaus pasaulio vyrų teniso komandų čempionato – Daviso taurės – varžybų II grupės Europos-Afrikos zonos mačo tarp Lietuvos ir Estijos rinktinių pirmajame vienetų susitikime šeštadienį Laurynas Grigelis (279-oji pasaulio raketė) 7:5, 6:2 nugalėjo 29-erių metų estą Jurgeną Zoppą (171).

Mačas truko 58 min.

Pirmajame sete kova vyko taškas į tašką. Rezultatui esant 5:5, L. Grigelis pelnė tašką paduodant varžovui, puikiai sužaidė paduodamas pats ir išplėšė pergalę 7:5, Antrąjį setą užtikrintai pradėjęs lietuvis išsiveržė į priekį 4:0 ir nepaliko varžovui vilčių galvoti apie pergalę.

26-erių metų lietuvis atliko 12 neatremiamų padavimų, o jo varžovas – šešis. Estas taip pat padarė keturias dvigubas klaidas, o mūsiškis – vieną.

„Buvo ir gerų dalykų, buvo ir kur galima tobulėti, bet šiandien buvo svarbiausia pergalė. Pirma diena yra labai svarbi, nes gali daug ką lemti, tad iškovojau labai svarbų tašką. Kad laimėsiu, tikėjau. Žinojau, kad mačas bus apylygis, – po mačo kalbėjo L. Grigelis. – Šiandien tikrai gerai atlikau savo padavimą, tai buvo pats didžiausias ginklas, nes aikštelės labai „greitos“. Varžovas daug klydo. Labai svarbi buvo antro seto pradžia. Dažnai būna, kad po pirmo seto atsipalaiduoji, bet gerai pradėjau antrąjį. Labai daug davė koncentracija. Eidamas į aikštelę, negali atsipalaiduoti. Emocijų buvo labai daug. Vėl Davisas, pilna arena sirgalių palaikė. Džiugu, kad rezultatas 1-0“.

Antrojoje šeštadienio dvikovoje susitinka 27-erių metų lietuvis Ričardas Berankis (116) ir 19-metis estas Kennethas Raisma (896).

Sekmadienį vyks dvejetų susitikimas ir dar du vienetų mačai.

Mačas Šiauliuose – septintoji lietuvių ir estų tarpusavio akistata, bet visi iki šiol vykę susitikimai baigėsi Estijos pergalėmis.

Antrame 2018 metų Daviso taurės II grupės Europos-Afrikos zonos rate Lietuvos rinktinei teks kovoti arba su Tuniso, arba su Suomijos komanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.