Sportas

2018.02.02 11:27

„Metų lenktynininko“ vardas – A. Juknevičiui, „Metų autosporto veido“ – V. Žalai

15min.lt 2018.02.02 11:27

„Metų lenktynininko 2017“ apdovanojimuose sudėti visi taškai. Dvi iš keturių nominacijų čia nusinešė šių metų Dakaro ralyje sublizgėję sportininkai – Antanas Juknevičius ir Vaidotas Žala.

Dėl „Metų lenktynininko“ apdovanojimo varžėsi labai įvairūs sportininkai. Komisija, vardydama, jų nuomone, geriausius praėjusių metų lenktynininkus, rinkosi ir iš ralio kroso, ir iš šonaslydžio, ir ralio maratono sritims atstovaujančių asmenybių. Visgi beveik trečdalis balsų (29,96 proc.) teko antrus metus iš eilės į Lietuvą rekordą iš Dakaro ralio parvežusiam Antanui Juknevičiui.

Per plauką – maždaug 1 proc. balsų skirtumu – nuo A. Juknevičiaus „Metų lenktynininko 2017“ kategorijoje atsilikęs Rokas Baciuška pelnė pergalę „Perspektyviausio lenktynininko 2017“ kategorijoje, kurioje dėl geriausio vardo varžėsi 21-erių metų neturintys lenktynininkai. Pernai R. Baciuška, žavėjęs talentu kartingo varžybose, sublizgėjo ralio kroso trasose. Ne vieno konkurso komisijos nario nuomone, šio sportininko forma neįtikėtina ir Lietuva turi nemažą šansą sulaukti Europos ralio kroso čempiono. R. Baciuška surinko 58,97 proc. balsų.

Kova „Automobilių sporto veido“ kategorijoje buvo arši. Komisijos nariai, minėdami verčiausius šio titulo sportininkus, minėjo du vardus: Benedikto Vanago ir Vaidoto Žalos. B. Vanagas buvo nominuojamas už indėlį skleidžiant žinią apie automobilių sportą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, V. Žala – už stulbinantį šuolį „Samsonas Rally Rokiškis“, kuris pavergė viso pasaulio žiniasklaidą ir milijonams pademonstravo, kaip atrodo lietuviškas autosportas. Nedidele persvara pergalę pelnė Vaidotas Žala, surinkęs 36,16 proc. ir vos puse procento už nugaros palikęs B. Vanagą.

V. Žala, BNS nuotr.

Dėl „Geriausio automobilių sporto renginio“ nei konkurso komisijai, nei 15min skaitytojams abejonių nekyla ne vienus metus. Dar kartą šis apdovanojimas teko „Eneos 1006 km lenktynėms“ ir jų organizatoriams. Už šį renginį balsavo 34,51 proc. skaitytojų ir komisijos narių.