Sportas

2018.02.01 17:38

Advokatas: sporto arbitražo sprendimas dėl Rusijos sportininkų „skatina sukčiautojus“

BNS2018.02.01 17:38

Informaciją apie Rusijos kontroliuotą dopingo programą nutekinusio Grigorijaus Rodčenkovo advokatas ketvirtadienį pareiškė, kad Sporto arbitražo teismo (CAS) sprendimas panaikinti diskvalifikaciją iki gyvos galvos 28 rusų sportininkams „skatina sukčiautojus“.

G. Rodčenkovas, buvęs Rusijos kovos su dopingu agentūros (RUSADA) vadovas, atskleidė daugiausia faktų apie valstybės kontroliuotą dopingo programą, dėl kurios Tarptautinis olimpinis komitetas diskvalifikavo Rusiją iš šį mėnesį Pjongčange vyksiančios žiemos olimpiados.

Jo advokatas amerikietis Jimas Waldenas karštai užsipuolė CAS sprendimą dėl 43 Rusijos sportininkų, kurie apskundė sprendimą juos diskvalifikuoti iki gyvos galvos iš olimpinių žaidynių.

Tokį CAS sprendimą teisininkas pavadino „apgailėtinu“ ir pareiškė, kad „jis palieka sportininkams labai mažą nuobaudą, tačiau suteikia tikrą „nemokamo išėjimo iš kalėjimo kortelę“ daugumai jų“.

„CAS sprendimas tik skatina sukčiautojus, apsunkina švarių sportininkų galimybes laimėti ir suteikia dar vieną neteisingai pasiektą pergalę visai Rusijos korumpuotai dopingo sistemai ir ypač Putinui“, – sakė jis.

CAS dėl dopingo vartojimo visiškai išteisino 28 iš 43 Rusijos sportininkų ir nuo šiol jie galės varžytis artėjančiose Pjongčango olimpinėse žaidynėse, tik pirmiausia turės gauti kvietimus iš Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK).

Vienuolika kitų Rusijos atletų dėl „nepakankamų įrodymų“ pavyko atsikratyti jiems skirto draudimo visą gyvenimą dalyvauti žaidynėse, tačiau jiems vis tiek draudžiama dalyvauti 2018 metų olimpiadoje.

Pasak J. Waldeno, G. Rodčenkovas pateikė patikimus parodymus Sporto arbitražo teisme.

„Jo tiesą patvirtina teismo medicinos faktai, kiti informaciją nutekinę asmenys ir dar visai neseniai atrasta Maskvos laboratorijos slapta duomenų bazė, kuri atskleidė tūkstančius nešvarių slėptų mėginių“, – sakė J. Waldenas.

Pasak jo, arbitražo sprendimas įrodo, kad savikontrolė tarptautiniame sporte yra „neįtikėtinai nesėkminga“.

„Jeigu sportininkai nori varžytis švariai, jie turi panaudoti savo kolektyvinę jėgą, kad priverstų daryti reformas, – kalbėjo teisininkas. – Jie privalo sudeginti dabartinę sistemą iki pamatų. Arba dopingo vartojimas paprasčiausiai turėtų būti leidžiamas, kad žaidimo taisyklės būtų vienodos visiems.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt