Sportas

2018.02.01 12:07

Pasaulio futbolo čempionų taurė dėl saugumo sulaikyta Saliamono salų oro uoste

ELTA 2018.02.01 12:07

Pasaulio futbolo čempionų taurė, kuri šiuo metu demonstruojama Ramiojo vandenyno regione, ketvirtadienį atgabenta į Saliamono salas, tačiau baiminantis dėl saugumo jos neleista išnešti iš oro uosto.

Saliamono salų futbolo federacijos prezidentas Williamas Lai teigė, kad jo vadovaujama organizacija bandė suorganizuoti saugų viešą taurės eksponavimą, bet jų pastangas atmetė vienas iš rėmėjų – „Coca-Cola“, pranešė Naujosios Zelandijos radijas.

Futbolas yra svarbiausia sporto šaka Saliamono salose, nors šios šalies atstovai negali pasigirti gerais rezultatais tarptautinėse varžybose. Vis dėlto, Saliamono salų atstovai yra Okeanijos salės futbolo čempionai bei dalyvavo visuose pasaulio salės futbolo čempionatuose nuo 2008 metų.

W. Lai sakė, kad labiausiai trokštamo futbolo trofėjaus atvykimas į Saliamono salas yra didžiulė garbė, bet apgailestavo, jog taurė nebus demonstruojama viešai.

„Solomon Star News“ pranešė, kad šalies generalgubernatoriui, ministrui pirmininkui, keliems futbolininkams ir keletui VIP svečių buvo leista apžiūrėti taurę Honiaros oro uoste, saugant policijos pareigūnams.

Pasaulio futbolo čempionų taurė savo kelionę po pasaulį pradėjo praėjusių metų rugsėjį Rusijoje. Per devynis mėnesius ji turėtų aplankyti daugiau nei 50 šalių šešiuose žemynuose.

Penktadienį taurė bus nugabenta į Papua Naująją Gvinėją.