Sportas

2018.01.30 16:47

Lietuvos slidininkai pakeliui į P. Korėją trumpam grįžo į gimtinę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.30 16:47

Lietuvai vasario 9 dieną prasidėsiančiose Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse atstovausiantys slidininkai trumpam grįžo namo: kad atliktų paskutiniuosius fizinio parengimo testus ir susikrautų lagaminus kelionei į Pietų Korėją. Prieš didžiuosius olimpinius išbandymus mūsų sportininkai nusiteikę optimistiškai ir ryžtingai.

Lietuvos garbę Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse gins trys slidininkai: 31-erių Mantas Strolia, 28-erių Modestas Vaičiulis ir 24-erių Marija Kaznačenko. Patekęs tarp trijų šimtų pajėgiausių slidininkų pasauliniame reitinge, M. Vaičiulis iškovojo vietą žaidynėse sau ir dar vienam lietuviui. Juo tapo šalies atrankoje triumfavęs M. Strolia. M. Kaznačenko kelialapį pelnė įvykdžiusi olimpinį „B“ normatyvą ir tarp Lietuvos slidininkių turėjusi geriausią tarptautinės slidinėjimo federacijos skirstomų taškų vidurkį.

Didžiausią krūvį žaidynėse teks atlaikyti M. Stroliai, kuris lenktyniaus net penkiose rungtyse iš šešių: 30 kilometrų skiatlone, 15 kilometrų distancijoje laisvu stiliumi, 50 kilometrų masinio starto lenktynėse klasikiniu stiliumi, individualaus sprinto ir komandinio sprinto varžybose kartu su Modestu Vaičiuliu.

Kaip ir M. Strolia, savo antrose olimpinėse žaidynėse po aštuonerių metų pertraukos dalyvaus M. Vaičiulis. Jis varžysis trijose rungtyse – abejose sprinto lenktynėse ir 15 kilometrų distancijoje laisvu stiliumi.

Biatloną į slidinėjimą prieš trejus metus iškeitusiai M. Kaznačenko tai bus pirmosios olimpinės žaidynės. Ji startuos individualaus sprinto klasikiniu stiliumi lenktynėse ir 10-ies kilometrų distancijoje laisvu stiliumi.

Į Pjongčangą slidininkai išskrenda trečiadienį, o pirmasis prie starto linijos stos M. Strolia – vasario 11 dieną jo laukia 30 kilometrų skiatlono lenktynės.

Daugiau – Aivaro Dočkaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt