Naujienų srautas

Sportas2012.07.07 17:19

Dėl paskutinės galimybės patekti į Londono olimpiadą Kaune varžėsi šalies lengvaatlečiai

Savaitgalį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione 89-ą kartą vyksta Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Šių metų Lietuvos čempionatas yra atviras, jame rungiasi ir kitų šalių sportininkai. Jis suteikia paskutinę galimybę sportininkams įvykdyti olimpinius normatyvus ir patekti į Londono olimpiadą, mat rezultatai, pasiekti po liepos 8-osios, jau nebus įskaitomi.

Savaitgalį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione 89-ą kartą vyksta Lietuvos lengvosios atletikos čempionatasŠių metų Lietuvos čempionatas yra atviras, jame rungiasi ir kitų šalių sportininkai. Jis suteikia paskutinę galimybę sportininkams įvykdyti olimpinius normatyvus ir patekti į Londono olimpiadą, mat rezultatai, pasiekti po liepos 8-osios, jau nebus įskaitomi.

Šeštadienį – pirmąją varžybų dieną – paaiškėjo čempionai 100m, 400 m, 1500 m, 3000 m kliūtiniame ir 100(110) m barjeriniame bėgimuose, šuoliuose į aukštį ir tolį, rutulio stūmime ir disko metime, kuriame, kaip ir tikėtąsi, Lietuvos čempionu tapo Virgilijus Alekna, diską švystelėjęs 67,93 metrus, antras liko Andrius Gudžius (57,40), trečias – Aleksas Abromavičius (56,15). V. Alekna Lietuvos čempionatą laimėjo vienuoliktą kartą.

„Šios dienos tikslas buvo tapti Lietuvos čempionu, tikslą įvykdžiau. Įrankį numečiau beveik 68 metrus, tai iš tikrųjų neblogas rezultatas, persvara – apie dešimt metrų – tai dar saldus atstumas, bet, žiūrint šios dienos oro temperatūrą, tikrai labai karšta. Šiemet, tokiomis oro sąlygomis, dar nėra tekę treniruotis. Galbūt dėl to tik vienas geras metimas pavyko, bet pakankamai gerai jaučiuosi. Po savaitės važiuosiu dar į Londoną, į olimpinį stadioną, kur vyks Deimantinės lygos varžybos, tai ten dar dalyvausiu, paskui – olimpinės žaidynės“, – LRT.lt sakė V. Alekna.

Tuo metu antras likęs disko metikas Andrius Gudžius, kuris prieš kelias dienas Estijoje vykusiame lengvosios atletikos čempionate „BIGBANK Aukso lyga“ taip pat iškovojo antrąją vietą, pažymėjo, kad buvo šiek tiek pavargęs, todėl rezultatai yra atitinkami. Tai buvo paskutinė stotelė, kai buvo galima įsėsti į olimpinį traukinį, bet jau išsišaudęs, visa amunicija buvo išnaudota, iš paskutinių likučių, ką pameti, tą pameti. Alekna turi A normatyvą, man irgi reikia A, todėl šįmet nepapuolu“, – kalbėjo A. Gudžius, neslėpdamas, kad per didelių vilčių į šį Lietuvos čempionatą ir nebuvo dėjęs.

„Andriui kiek nepavyko metimo atlikti, manau, tas karštis niekam nepadėjo“, – teigė V. Alekna.

Tuo metu moterų 100 m barjeriniame bėgime nugalėjo Austra Skujytė (14.12), antra liko Irma Mačiukaitė (14.57), trečia - Justina Abariūtė (14.67).  Šuolio į aukštį čempione tapo Airinė Palšytė (1.95), antrąją vietą užėmė Ineta Šeflerytė ir Karina Vnukova (1.70). Šuolio į tolį rungtyje taip pat nugalėjo Austra Skujytė (6.43), antra liko Lina Andrijauskaitė (6.24), o trečiąją vietą užėmė Aistė Menčinskaitė (5.95).

Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas Kaune vyks šeštadienį ir sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi