2018.01.28 15:27

Šveicaras R. Federeris šeštą kartą triumfavo „Australian Open“ turnyre

ELTA 2018.01.28 15:27

Melburne pasibaigusio atvirojo Australijos teniso čempionato („Australian Open“) vyrų vienetų varžybose triumfavo antroji pasaulio raketė 36-erių metų šveicaras Rogeris Federeris.

Turnyro finale sekmadienį Šveicarijos tenisininkas po 3 val. 3 min trukusios kovos 6:2, 6:7 (5-7), 6:3, 3:6, 6:1 nugalėjo 29-erių metų kroatą Mariną Čiličių (6-oji pasaulio raketė).

R. Federeris vos per 25 min. laimėjo pirmąjį setą, bet antrajame žaidimas išsilygino, o pratęsime pajėgesnis buvo kroatas. Vėliau tenisininkai vėl apsikeitė laimėtais setais ir nugalėtojas sprendėsi penktajame. Lemiamame sete R. Federeris iškart išsiveržė į priekį 3-0 ir M. Čiličiui nepavyko sugrąžinti intrigos.

R. Federeris „Australian Open“ čempionu tapo šeštąjį kartą. Pagal šį rodiklį jis pasivijo visų laikų rekordininkus australą Roy`ų Emersoną ir serbą Novaką Djokovičių. R. Federeris iškovojo jau 20-ą „Didžiojo kirčio“ trofėjų ir yra pasaulio rekordininkas.

M. Čiličius „Grand Slam“ turnyro finale žaidė trečią kartą. 2014 metais kroatas triumfavo atvirajame JAV čempionate („US Open“), o pernai Vimbldono turnyro finale nusileido tam pačiam R. Federeriui.

Pasaulio reitinge kitą savaitę R. Federeris išliks antras, bet iki lyderio ispano Rafaelio Nadalio jam trūks tik 155 taškų. M. Čiličius pakils į sau rekordinę trečiąją poziciją.

Už pergalę turnyre R. Federeriui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 4 mln. Australijos dolerių (apie 2,61 mln. eurų). M. Čiličius turės tenkintis 1200 taškų ir 2 mln. dolerių (apie 1,31 mln. eurų).

Turnyro prizų fondą sudarė 55 mln. Australijos dolerių (35,91 mln. eurų).