Sportas

2018.01.26 11:46

Monte Karlo ralio ilgiausias greičio ruožas – klastingas ir lyderiams, ir lietuviams

LRT.lt2018.01.26 11:46

Ketvirtadienį vėlai vakare buvo duotas startas pirmajam 2018-ųjų Monte Karlo ralio etapui. Pirmąją lenktynių dieną 67 ekipažai turėjo įveikti du greičio ruožus. Iš jų pirmasis buvo ir pats ilgiausias, beveik 37 km ir negailestingas ne tik Monte Karlo lyderių dešimtukui, bet ir Lietuvai atstovaujančiam Deividui Jociui ir Donatui Zvicevičiui, teigiama pranešime spaudai.

Pirmasis su netikėtumu susidūrė praėjusių metų Monte Karlo ralio čempionas, prancūzas Sebastienas Ogier. Jam greičio ruože teko apsisukti. Visgi be didelių pastangų prancūzas daug laiko neprarado ir buvo pirmas. Kiek prasčiau sekėsi lyderio 5 numeriu pažymėtam „Huyndai WRC“ automobiliui. Belgo Thierry Neuville`io ekipažas, kuris bandomajame važiavime buvo pirmas, nuvažiavo nuo kelio ir kol išsikapstė žiūrovų dėka, prarado labai daug laiko. Jis po pirmo greičio ruožo bendroje įskaitoje teužėmė 21-ą vietą.

„Arctic Energy World Rally team“ komandai atstovaujantiems lietuviams D. Jociui ir D. Zvicevičiui teko susidurti su techniniais nesklandumais pirmajame greičio ruože. Jiems 13 greičio ruožo kilometre dingo stabdžiai. Visgi didelėms pastangomis D. Jocius ir D. Zvicevičius saugiai užbaigė likusius kilometrus ir finišavo bendroje įskaitoje užimdami 50-ą vietą, o savo klasėje – 16-ą.

„Tikrai neperkaitinau stabdžių, nes tokiu atveju dažniausiai būna kvapas ar ugnis iš ratų. Šiuo atveju kažkas kito atsitiko ir paskutinius 24 kilometrus pirmajame greičio ruože važiavau, stabdant tik rankiniu stabdžiu. Dėlto antrame greičio ruože nusprendėme nevažiuoti ir nepralošti apie 20 min konkurentams, o visgi pasinaudojus „super rally” taisykle startuoti penktadienį. Baudos gausime tik 10 minučių”, - grįžęs į serviso zoną sakė D. Jocius.

Antrajame greičio ruože vėl nepralenkiamas buvo prancūzas S. Ogier, už jo sekė belgas Th. Neuville`is, teatsilikdamas 1,4 sekundės. Trečias geriausią laiką pademonstravo estas Tanakas Ottas, greičio ruože sugaišęs kiek ilgiau nei 4 sekundes.

Bendroje įskaitoje pirmauja S. Ogier, antras – norvegas Mikkelsenas Andreasas, o trečias – ispanas Sordo Dani.

Šeštadienį Monte Karlo ralio dalyvių laukia sudėtingiausia diena. Jie turės įveikti daugiausia kilometrų greičio ruožuose iš visų ralio pirmo etapo dienų.  Pirmasis automobilis trečiajame greičio ruože startuos 9:51 val. Lietuvos laiku, o paskutinysis dalyvis ralio dieną užbaigs apie 18:49 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.