Sportas

2018.01.25 13:17

Biatlonininkas K. Dombrovskis Europos čempionate pranoko olimpinius prizininkus

ELTA2018.01.25 13:17

Italijoje vykstančio atvirojo Europos biatlono čempionato vyrų 20 km lenktynėse trečiadienį Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis užėmė 12-ąją vietą.

26-erių metų Lietuvos sportininkas prašovė vos kartą (1 baudos minutė) iš 20-ies bei aplenkė Sočio olimpinių žaidynių prizininką prancūzą Jeaną Guillaume`ą Beatrixą, 2015 metų pasaulio taurės asmeninių lenktynių bendros įskaitos laimėtoją ukrainietį Sergejų Semionovą bei visą Norvegijos rinktinę.

„Įvyko stebuklas. Jei atvirai, dvi dienas prieš varžybas dar galvojau, ar išvis išeiti į startą. Treniruotėje nesugebėjau padaryti to, ką turėjau, ją baigiau anksčiau, kadangi labai silpnai jaučiausi. Nebuvo jėgų, tai matėsi visą sezoną iki šiol, – rezultatu negalėjo patikėti K. Dombrovskis. – Ryte atsikėlęs, pavalgęs, supratau, kad gerai jaučiuosi. Gražus oras, gera trasa ir buvo vidinė nuojauta, kad gali pasisekti.“

Prieš metus Lenkijoje vykusiame Europos čempionate biatlonininkas šaudė dar taikliau – pataikė visus 20 šūvių bei užėmė 16-ąją vietą. Šįkart K. Dombrovskį nudžiugino ne tik šaudymas, bet ir greitis trasoje, ypatingai paskutiniame rate.

„Greitis nebuvo įspūdingas, bet džiaugiuosi, kad visus ratus įveikiau panašiai, o paskutiniame dar pridėjau, nors dažniausiai būna, kad tada daugiausiai pralošiu. Šįkart po paskutinio šaudymo 12-as išėjau ir 12-as finišavau“, – džiaugėsi Lietuvos atstovas.

Europos čempionu tapo austras Felixas Leitneris. Jis 43 sek. pranoko čeką Tomašą Krupčiką bei 56,6 sek. – vokietį Phillippą Horną. Visi trys prizininkai šaudymo zonoje suklydo po sykį.

K. Dombrovskis nugalėtojui pralaimėjo 2 min. 31,1 sek. Beje, jei visi mūsiškio šūviai būtų buvę taiklūs, jis būtų atsidūręs net šeštojoje pozicijoje.

Sėkmingas Europos čempionato startas K. Dombrovskiui pakėlė nuotaiką po nesėkmingai susiklosčiusios kovos dėl vietos Pjongčango olimpinėse žaidynėse. Lietuvos vyrų biatlono rinktinė praėjusį sezoną iškovojo du bilietus į žaidynes, kurių savininkai paaiškėjo praėjusią savaitę – jais tapo aukštesnes vietas per pirmus šešis pasaulio taurės etapus užėmę Vytautas Strolia bei Tomas Kaukėnas.

„Apmaudu, bet šiais metais nepataikėme su mano fizine forma. Man atrankos į olimpines žaidynes net nebuvo. Negalėjau kovoti, nebuvo nė vieno starto, kur galėčiau kaip lygus su lygiu kovoti su savo komandos draugais. Buvau palūžęs psichologiškai iki Europos čempionato ne dėl to, kad nepatekau į olimpiadą, bet todėl, kad negalėjau sudaryti konkurencijos“, – atviravo K. Dombrovskis.

Kiti Lietuvos biatlonininkai Europos čempionato starte užėmė kuklesnes vietas: Rokas Suslavičius buvo 102-as, Deividas Demkovas – 104-as, tuo tarpu moterų 15 km lenktynėse Natalija Paulauskaitė užėmė 63-iąją vietą, o su sveikatos problemomis susidūrusi Gabrielė Leščinskaitė – 67-ąją.

Penktadienį vyksiančiose sprinto lenktynėse dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos biatlonininkai, tarp kurių bus ir Pjongčange šalies garbę ginsiantys V. Strolia, T. Kaukėnas bei Natalija Kočergina. Startą praleis Estijoje žaidynėms besiruošianti Diana Rasimovičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.