Sportas

2018.01.24 08:59

A. Didžbalio treneris: rezultatai apskųsti, laukiame pakartotinių tyrimų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.24 08:59

Dopingo vartojimu įtariamo sunkiaatlečio Aurimo Didžbalio treneris ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronius Vyšniauskas sako, kad kaltinimai yra skuboti. Pasak trenerio, dopingo rezultatai apskųsti ir laukiama pakartotinių tyrimų iš Kelno laboratorijos Vokietijoje.

„Tikrina ir kraują, ir šlapimą. Ir tikrina ir Lietuvoje, ir ten [čempionate – red. past.]. Lietuvoje viskas gerai, o ten rado, kad kraujas geras, o pagal šlapimą [rezultatas] blogas. Tai mums kelia įtarimą. Juolab, kad šlapimą tikrina Kanadoje, o kraują – Los Andžele. 10 dienų iki starto mus tikrino Lietuvoje – ir kraują, ir šlapimą, ir viskas buvo gerai, jokių medžiagų nerasta“, – aiškino treneris.  

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija  antradienį pranešė, kad sportininko  dopingo testas pernai vykusiame  pasaulio čempionate Jungtinėse Valstijose buvo teigiamas. A. Didžbalis tada laimėjo  sidabro medalį. 

Sportininko organizme aptikta draudžiamos medžiagos, kuri padeda auginti raumenų masę. Dėl dopingo vartojimo A. Didžbalis buvo įkliuvęs prieš šešerius metus.