Sportas

2018.01.23 18:19

Šešiskart olimpiniam čempionui V. Ahnui neleista startuoti Pjongčango žaidynėse

ELTA 2018.01.23 18:19

Šešiskart olimpinis čempionas Rusijai atstovaujantis greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas Viktoras Ahnas diskvalifikuotas iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių, praneša BBC.

32-ejų metų sportininkas nėra įtrauktas į potencialių olimpinių žaidynių dalyvių sąrašą. Ta pranešė Rusijos olimpinio komiteto viceprezidentas Stanislovas Pozdniakovas.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) uždraudė Rusijai dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse, bet tie Rusijos sportininkai, kurie įrodys, kad yra „švarūs“, galės startuoti žaidynėse po neutralia vėliava. Rusijos diskvalifikacija susijusi dėl įtarimų, kad valstybė prisidėjo prie dopingo vartojimo programos 2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių metu.

IOC paskelbė 389 rusų, pretenduojančių varžytis žaidynėse po neutralia vėliava, sąrašą, bet galutinis sprendimas dėl sportininkų bus priimtas sausio 27 dieną – likus 13 dienų iki olimpinių žaidynių pradžios.

Pietų Korėjoje gimęs V. Ahnas savo gimtajai šaliai iškovojo tris aukso medalius 2006 metų olimpinėse žaidynėse Turine (Italija), vėliau jis priėmė Rusijos pilietybę ir naujai šaliai pelnė tris aukso medalius prieš ketverius metus Sočyje.

Be V. Ahno, į potencialių olimpinių žaidynių dalyvių sąrašą, taip pat neįtraukti olimpinis čempionas biatlonininkas Antonas Šipulinas bei planetos čempionas slidininkas Sergejus Ustiugovas. Diskvalifikacijos taip pat susilaukė dailiojo čiuožimo atstovai Ksenija Stolbova bei Ivanas Bukinas.

„Jie niekada nebuvo įtraukti į dopingo istorijas, o daugybė atliktų testų per karjeras parodė, kad jie yra švarūs sportininkai. Mes nusiųsime IOC prašymus paaiškinti, kodėl Rusijos įvairių sporto šakų lyderiai nebuvo įtraukti potencialių olimpinių žaidynių dalyvių sąrašą“, – teigė S. Pozdniakovas.