Sportas

2018.01.23 15:20

L. Ballas vienerioms rungtynėms padės treniruoti „Vytautą“

DELFI.lt2018.01.23 15:20

Ballų viešnagės Lietuvoje istorijoje – netikėtas posūkis: antradienio popietę pranešta, kad garsusis JAV milijonierius LaVaras Ballas, kuris į mūsų šalį atsivežė du perspektyviais krepšininkais laikomus savo sūnus – 16-metį LaMelo ir 19-metį LiAngelo – tapo Prienų-Birštono „Vytauto“ vyriausiojo trenerio Virginijaus Šeškaus asistentu. Tačiau tik vienerioms rungtynėms.

„Bomba. Lavaras Ballas šio vakaro „Big Baller Brand Challenge Games“ rungtynėse tarp „Vytauto“ ir „Dzūkijos“ bus Prienų-Birštono komandos trenerio asistentas! Jau šiandien 21:00 val. pasimatome Prienų kūno kultūros ir sporto centras!“, – skelbiama oficiali „Vytauto“ klubo „Facebook“ paskyra.

Primename, kad vietoje BBL čempionato „Big Baller Brand Challenge Games“ draugiškų rungtynių seriją pasirinkęs „Vytautas“ kol kas laimėjo visus tris žaistus mačus – prieš Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komandas bei NKL lyderį Šakių „Vytį“.

LaVaro sūnūs rikiuojasi tarp „Vytauto“ lyderių. LiAngelo pelno net po 23,3 taško, o LaMelo Ballas prideda po 18,3 taško, atlieka po 6,7 rezultatyvaus perdavimo ir perima po 4 kamuolius. Pagal tvarkaraštį prieniškiams liko dvejos šio ciklo rungtynės: antradienį su Alytaus „Dzūkija“ ir sekmadienį – su „Jonava“.

Antradienio vakarą V. Šeškaus ir L. Ballo treniruojami „Vytauto“ krepšininkai „Big Baller Challenge Games“ turnyre susitiks su Alytaus „Dzūkija“. Klubo sporto direktorius Vilius Vaitkevičius ir pats V. Šeškus 24sek patikino, kad aštrialiežuvis tėtušis trenerio duonos ragaus tik šiose vienose rungtynėse. „Kol kas tik šiandien pasibandysim“, – sprendimą komentavo klubo atstovas.

„Aš pats jį paskyriau, tai kas čia gali būti keisto? Aš noriu pasižiūrėt iš arčiau į kai kuriuos dalykus, gal jis motyvuos žaidėjus šiame turnyre. Jis nori, kad bėgtų greičiau. Na, savo sistemą pabandys“, – sprendimą 24sek aiškino V. Šeškus. Paklaustas, ar tai yra dar vienas Ballų šeimos viešnagės šou elementas, „Vytauto“ sporto direktorius V. Vaitkevičius tikino, kad šou čia nėra: „Jis turi krepšinio supratimą, pažiūrėsime, ar gali jį perteikti aikštelėje.“

Anksčiau V. Šeškus minėjo, kad organizuos susitikimą su Ballų šeima, nes ir treneriui patinka toli gražu ne viskas, ką LaMelo ir LiAngelo daro aikštėje. Daugiausia strategui kliūva brolių negebėjimas gintis ir chaotiški sprendimai puolime. V. Šeškus sakė, kad susitikimas buvo ir praėjo gerai. V. Vaikevičius apie trenerio ir Ballų pokalbį sakė: „Tie pokalbiai dažnai būna, nebuvo kažko rimto. Šiuo metu visiems yra svarbiausia grįžti į pergalių kelią.“

V. Šeškus jau sulaukė nemažai kritikos iš garsiojo tėtušio, todėl labai įdomu, kaip jiedu sugebės sutarti dėl žaidimo specifikos. „Komanda gera, bet laikas permainoms, – po pralaimėjimo „Pieno žvaigždėms“ 24sek pasakojo L. Ballas. – Komanda turi žaisti greičiau. Mano berniukai prie to pripratę. Negali laikyti tokių ginklų ant suolo nepanaudotų. Reikia juos leisti žaisti kartu! Žmonėms sunku imtis permainų. Bet tokiu būdu mes prarasime žiūrovus. Kai LaMelo įneša tiek energijos, kam jį leisti paskutinę kėlinio minutę? Reikia jam duoti žaisti.“ Pasak Ballų šeimos galvos, komanda turi mesti daugiau tritaškių ir būtent puolimu parblokšti varžovus.

„Su tokiu žaidimu jie gali pelnyti 130 taškų! Gal ir praleis daug, bet svarbu, kad laimės. Tai juk paprasta! Štai taip mes judame“, – 24sek kalbėjo LaVaras Ballas.

Prienų ekipos sporto direktorius, paklaustas, kaip klubas reaguoja į tokią tėtušio kritiką, 24sek sakė: „Nėra taip, kad jis kažką blogo sakytų. Kiekvienas turi savo nuomonę. Jis pasisako apie daugelį gyvenimo situacijų. Kiekvienas gali pasisakyti apie komandos rezultatus. Jei tik jie kažkam rūpi, tai pirmyn, tegul žmonės kalba.“