Naujienų srautas

Sportas2018.01.22 09:47

Įtampa Prienuose auga: V. Šeškus kviesis į pokalbį Ballų šeimyną

LaVaras Ballas Prienuose išsišiepęs kantriai pozavo būriui smalsuolių, išsirikiavusių ilgoje lyg gero filmo eilėje prie kino teatro kasos. Bet vos tik pasisukęs nuo mobilių telefonų blyksčių LaMelo ir LiAngelo Ballų tėvas susirūpinusiu veidu paleido pastabų toje vietoje prie šoninės linijos įprastai stovinčiam Virginijui Šeškui. „Jie nenori laimėti! Jie nenori laimėti!“ – purtė galvą garsusis tėtušis. Įtampa Prienuose auga. Pastabų Ballams turi ir Prienų-Birštono „Vytauto“ stovykla. V. Šeškus su Ballų šeimynėle planuoja atskirą pokalbį.

15min.lt žiniomis, po Ballų debiuto LKL pirmenybėse Panevėžyje „Vytauto“ treniruotėje pasirodė LaVaras Ballas.

Jo berniukai tada žaidė mažiau nei po 10 minučių ir liko be taškų, o prieniškiai nusilenkė „Lietkabeliui“ 86:95.

50-metis amerikietis treniruotėje treneriui ir žaidėjams dėstė savo krepšinio tiesas, kaip iš tikrųjų žaisti „Vytautui“. Esą ne Ballai turėtų prisitaikyti prie prieniškių žaidimo filosofijos, o pats klubas prie amerikiečio berniukų.

Nors Prienų-Birštono klubas ir taip su 30 išmetamų tritaškių vidurkiu smarkiai pirmauja LKL, L. Ballas pageidavo lietuvių žaisti greičiau ir iš toli atakuoti dar dažniau. Be abejo, LaVaras norėjo, kad LaMelo su LiAngelo dažniau kartu būtų aikštėje.

„Tiesiog norėjau pasidalyti savo idėjomis. Treneris turi jomis tikėti. Ir viskas, – 24sek Prienuose pasakojo LaVaras Ballas. – Aš suprantu – tam reikia laiko. Kai dirbi trenerio darbą 30 metų, turi būti lojalus savo žaidėjams. Jis turi savus žaidėjus, o aš atsivežiau savus, tad sudėtinga priimti sprendimus.

Bet jei nori laimėti, tai nėra sunkūs sprendimai. Jei toliau pralaimėsi, tai jau nebesivadins drastiškais pasikeitimais.“

15min žiniomis, L. Ballo krepšinio filosofija „Vytauto“ krepšininkams sukėlė nemažai abejonių.

Esą „Vytauto“ žaidėjai neprieštarauja Ballų savivaliavimui aikštėje per „Big Baller Brand Challenge Games“ parodomųjų rungtynių ciklą, tačiau LKL arenose jie norėtų kautis be broliukų pagalbos arba jiems leidžiant pasireikšti kuo mažiau.

Dvikovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ LiAngelo Ballas per 25 minutes pelnė 20 taškų, kai LaMelo per 18 – 13. Tiesa, 15 minučių atkarpą, kai jie abu buvo ant parketo, „Vytautas“ pasvaliečiams pralaimėjo 23 taškų skirtumu.

Pati „Vytauto“ ekipa kapituliavo prieš „Pieno žvaigždes“ 116:93. 116-os taškų šį sezoną dar nebuvo įmetusi jokia LKL komanda.

Ketvirtojo kėlinio viduryje skanduotėmis ir būgnais „Vytautą“ palaikanti dalis sirgalių apsirengė striukes ir paliko areną.

15min.lt žiniomis, „Vytauto“ žaidėjai daugiausia priekaištų Ballams turi dėl jų gynybos. Esą gintis jiems būnant aikštėje kone neįmanoma. Ballai nesuvokia komandinės gynybos taisyklių, dažnai pasimeta po puolimo variacijų, o LaMelo dar nesivargina greitai sugrįžti į savo aikštės pusę.

„Mes su jais (Ballais) kalbėsimės, nes negalima taip daryti. Nuo mūsų nusisuks žiūrovai. Logiškai ar nelogiškai jie pasielgė, bet teisybės yra, – 15min.lt pasakojo V.Šeškus. – Mes turėsime pokalbį pirmadienį. Bandysime išaiškinti, ypač tėvukui ir jiems, kad taip žaisdami minučių jie negaus.

BNS nuotr.

Gelo, kaip devyniolikmetis, nepasakyčiau, kad išėjo labai blogai. Melo puolime irgi greitai bėgo, pataikė, bet viską, ką mes uždirbame puolime, gynyboje praleidžiame ir dar daugiau. Va, kas yra blogai.

Tą labiausiai reikia jiems išaiškinti. Puldami mes nesame tokie stiprūs, kad visai nesigindami galėtume laimėti. Paprasta ir aišku.

Žiūrėsime. Laukia sunkūs ir ilgi pokalbiai (šypsosi).“

V. Šeškus su LaVaru taip apie „Vytauto“ krepšinio sistemą šį sezoną kalbėjo vieną kartą. Lietuvis kantriai išklauso amerikietį ir nėra priešiškai nusiteikęs prieš LaVaro norą dalytis savo idėjomis.

Tik treneris šypsosi: „Jie nori, kad žaistų dar daugiau minučių.“

V. Šeškus pridūrė, kad visas tas komandą gaubiantis dėmesys dėl Ballų šeimynos jau pradėjo varginti žaidėjus. Vargina ir dėmesys broliams treniruotėse – jos vyksta ne taip sklandžiai, nes reikia nemažai laiko individualiai išaiškinti Melo ir Gelo komandos žaidimo taisykles ir europietiško krepšinio niuansus.

„Tas dėmesys ir tas visas dalykas labai išbalansavo komandą. Kiek to dėmesio buvo pirmą savaitę, buvo baisu...

Manau, kad komandą tai išvargino. Žiūrėsime. Sunkiausia tai treneriui“, – kaip visada, su šypsena į laukiančius iššūkius žvelgia „Vytauto“ vedlys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi