Sportas

2018.01.20 21:40

Dakaro ralyje finišavo lietuviai – namo sugrįš su rekordiniu pasiekimu

Lietuviai šiandien kovoja dėl kiekvienos minutės. Jau dabar du iš šaliai atstovaujančių ekipažų užima rekordines vietas absoliučioje įskaitoje: Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis yra 12-oje vietoje, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – 18-oje vietoje. Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis dėl ypatingai aukštos vietos absoliučioje įskaitoje nekovoja – ekipažas velkasi nemenką baudų kuprą.

17:00 val. Preliminariais duomenimis lietuviams pavyko išlaikyti užimtas vietas absoliučioje įskaitoje. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis absoliučioje įskaitoje liko 12-oje vietoje, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – 16-oje vietoje.

Kova išties buvo labai įtempta, mat nuo A. Juknevičiaus, užėmusio aukščiausią kada nors lietuvio iškovotą poziciją absoliučioje automobilių klasės įskaitoje, tik per 24 sekundes atsiliko vienas rimčiausių lietuvių konkurentų – Borisas Garafulicas iš „Mini“ ekipos.

16:50 val. „Šeštasis Dakaras, penktasis finišas“, – sakė finišą pasiekęs ir Benediktas Vanagas. Paskutinę atkarpą jam įveikti pavyko per 19 minučių.

„Ir šiandien neapsiėjom be fejerverkų. Nemanau, kad buvo gera mintis leisti pirmiems startuoti lėtesniems lenktynininkams“ – kalbėjo B. Vanagas.

Visgi įvertinti, kai pjam sekėsi šitas Dakaro ralis, jis neskubėjo. Anot lenktynininko, pirmiausia turi susigulėti emocijos.

16:44 val. Finišą pasiekė Antanas Juknevičius bei Darius Vaičiulis. Atkarpą jie įveikė per maždaug 18 minučių. 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas informavo, kad kirtęs finišo liniją ekipažas pusiau juokais, pusiau rimtai pasiginčijo, mat A. Juknevičius norėjo užimti 11-ąją vietą absoliučioje įskaitoje, o D. Vaičiulis jį ramino, kad gerai ir 13-a vieta.

Paklausti, kada lips į kalnus, lenktynininkai trumpam pasimetė.

„Tai į TOP 10 nepatekom“, – juokėsi A. Juknevičius.

„O tai tu man pažadėjai tik jeigu pateksim tarp dešimties greičiausių?“, – nustebo D. Vaičiulis.

16:33 val. Finišą pasiekė Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas. Ekipažas neslepia džiaugsmo, mat per trejus metus Dakaro ralyje – tai pirmasis jų finišas.

„Atidaviau viską, ką galėjau“, – cituoją V. Žalą tiesiai iš Dakaro ralio Ž. Pekarskas, 15min Gazas žurnalistas.

Ekipažas paskutinę atkarpą, nuo antrojo punkto iki finišo nuskriejo per vos daugiau nei 17 minučių.

16:32 val. B. Vanago ekipažas antrajame greičio ruožo punkte. Atkarpą nuo pirmojo iki antrojo punktų ekipažas įveikė per 45 minutes.

16:30 val. Antrajame tarpiniame punkte ir A. Juknevičiaus ekipažas. Atkarpai įveikti ekipažui prireikė maždaug 40 minučių – vos minute daugiau nei į priekį skrendančiam V. Žalai.

16:21 val. Antrąjį greičio ruožo tarpinį punktą pasiekė V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas. Atkarpą nuo pirmojo iki antrojo tarpinio punkto lenktynininkai įveikė per kiek daugiau nei 39 min.

15:51 val. Pirmajame tarpiniame punkte užfiksuotas ir A. Juknevičiaus ekipažas. Preliminariai lenktynininkai čia 8-i, atkarpą įveikę per 38 min. 38 sek.

15:49 val. Pirmąjį greičio ruožo tarpinį punktą pasiekė ir B. Vanagas. Jam atkarpai įveikti prireikė 44 min. 44 sek. Preliminariai čia jis – 20-oje vietoje.

15:45 val. Finišą pasiekė Balys Bardauskas, važiuojantis KTM. Motociklininkas nuo pat pradžių akcentavo, kad jo tikslas – finišas. Tiesa, kaip sakė Ž. Pekarskas, 15min Gazas žurnalistas, pagalvoti, kokia kita svajonė galėtų būti, jis dar nespėjo, visgi svarbiausia akimirka jo laukia namie, kai parvežtą medalį iš Dakaro ralio jis parodys savo augančiam sūnui Perkūnui, kurio garbei ir pavadinta visa B. Bardausko Dakaro ralio komanda.

Pasak Ž. Pekarsko, motociklininkas tikino, jog ši diena gerokai lengvesnė, lengviau įveikiama ir trasa, nors ši siaura ir vietos lėtesnių ekipažų lenkimui maža.

15:41 val. Pirmąją greičio ruožo atkarpą pasiekė Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas. Preliminariai jie – 7-oje vietoje, tačiau šis rezultatas dar keisis. Pirmai atkarpai įveikti jiems prireikė 38 min. 26 sek.

15:26 val. Motociklininkas Balys Bardauskas buvo vienas pirmųjų, startavusių paskutiniame greičio ruože. Taip todėl, kad šiandien starto tvarka atvirkščia: nuo lėčiausių iki greičiausių. Visgi užfiksuoti, kurią vietą tarpiniame punkte užima motociklininkas, sudėtinga, mat kol kas lyderiai dar nestartavo. Pirmame punkte B. Bardauskas užima kol kas 67-ąją vietą, nuo greičiausio atkarpoje atsilikdamas 13 min. 02 sek.

Visgi kova bus atkakli, mat lygiai taip pat, kaip ekipažai gali pakilti bendroje įskaitoje, taip gali ir kristi žemyn.

„Liūdna statistika, kad kasmet vienas kitas ekipažas podiumo nepasiekia, nors, atrodo, viskas ranka pasiekiama“, – 15min Gazas žurnalistui Žilvinui Pekarskui pasakojo Saulius Jurgelėnas, Vaidoto Žalos šturmanas.

Pasak jo, diena šiandien nebus pati lengviausia. Pirmiausia dėl to, kad bus daugybė dulkių ir upelių. Tuomet ir dėl to, kad startas – atbuline tvarka, kas, pasak S.Jurgelėno, reiškia, kad prieš greitesnius lenktynininkus atsidurs ne vienas lėtesnis.