Sportas

2018.01.20 09:37

Dakaras: V. Žala pakilo į TOP 10, A. Juknevičius ir B. Vanagas – tarp 20 greičiausių

Iki Dakaro ralio finišo likus vos porai dienų, lietuviai nusprendė parodyti, ką gali geriausio, ir dar kartą priminti šių metų tendenciją, rodančią, kad pamatyti tautiečius už ralio TOP 20 ribų darosi keista.

Geriausią dienos rezultatą pademonstravo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas, finišavęs 9-oje vietoje. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis finišą pasiekė būdami 15-oje, o Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis – 16-oje vietoje.

V.Žalos ir S.Jurgelėno ekipažas nusprendė priminti, kad tuomet, kai nesukliudo gedimai bei lūžiai, judviejų komanda gali būti ypač greita. Startavę iš 21 pozicijos jiedu greitai pakilo iki 11-osios ir čia atsilaikė iki pat pirmosios greičio ruožo dalies pabaigos. Startavę po neutralizacijos zonos pabaigos dar kartą, lenktynininkai pakilo iki 9-osios vietos bei čia ir finišavo.

Nuo lyderio Nassero Al-Attiyah jiedu atsiliko vos 29 min. 57 sek., o finišas tarp dešimties greičiausių ekipapažą kilstelėjo į 18-ąją vietą absoliučioje įskaitoje – aukščiau nei, pavyzdžiui, suomis Mikko Hirvonenas ar argentinietis Orlando Terranova.

A.Juknevičius ir D.Vaičiulis laikėsi tradicijų ir buvo stabilūs, važiavo vienodu tempu ir finišą pasiekė būdami 15-oje vietoje. Nuo lyderio „Craft Bearings“ ekipažas atsiliko 48 min. 04 sek. Ši pozicija leido ekipažui iš 13-osios vietos pakilti į 12-ąją absoliučioje įskaitoje. Ir, panašu, šuolis aukštyn užaugino stabilų tempą demonstruojančiam ekipažui sparnus.

„Mes prasėdėjome 10 minučių, būtume buvę 11-i. O dabar Liko 4 minutės iki jo (Alejandro Miguelio Yacopinio - red.), jis 11-as, o mes 12-i. Negaliu sau atleisti, kad užklimpom, per daug atsipalaidavau", – guodėsi Antanas Juknevičius, kurį drauge su šturmanu komandos nariai pasitiko plojimais.

O po to paaiškino, kas nutiko ir dėl ko jam pikta. Pasirodo, pirmojoje greičio ruožo dalyje, kur buvo visiška bekelė, A.Juknevičius užklimpo.

„Aš lyg ir esu bekelės specialistas, o kažkokiu būdu sugebėjau užklimpti, 10 minučių kasėmės. Ir tokiu būdu padovanojome 10 minučių tiems, kas mus vijosi. O paskui viskas buvo gerai. Antroji dalis buvo tokia, kokia ir aprašyta mūsų kelio knygoje – čia vyksta pasaulio ralio čempionato etapas. Mes, aišku, važiavome atsargiau, nes ralis ne mano mėgstamiausia Dakaro dalis“, – pasakojo lenktynininkas.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowkis sugebėjo privirti košės pirmojoje ralio greičio ruožo dalyje. Lūžo jų vairuojamo „Hilux“ pusašis, o drauge su juo dingo ir stabdžiai. Galiausiai nustojo normaliai funkcionuoti viena varanti ašis, o tai lėmė, kad ekipažas nemažai klimpo.

„Po pirmosios dalies antroji buvo kaip eliksyras širdžiai. Rezultato dėl šios dienos pradžios nesėkmių pagerinti negalėjome, bet mums su Sebu veiduose – šypsenos“, – sakė pilotas.

Balys Bardauskas, vienintelis Lietuvos motociklininkas, 13-ame greičio ruože finišą pasiekė po 8 val. 37 min. 56 sek. trasoje. Lenktynininkas finišavo 81-as, nuo lyderio atsilikęs 3 val. 49 min. 39 sek.

Lyderiai gedo, dužo ir traukėsi

Šis greičio ruožas nebuvo sėkmingas ralio lyderiams. Nuvažiavęs vos kelis kilometrus sustojo Nasseras Al-Attiyah, „Toyota Gazoo Racing“ komandos pilotas. Netrukus po jo avariją patyrė „Peugeot“ ekipos narys Stephane'as Peterhanselis.

Pastarasis, kaip paaiškėjo, trenkėsi į medį, dėl to sugedo jo vairo mechanizmas. Gedimas buvo pataisytas neutralizacijos zonoje, visgi prancūzas prarado maždaug valandą. Šioji valanda jam kainavo dvi pozicijas absoliučioje įskaitoje.

Dabar joje S. Peterhanselis 4-oje vietoje. Skirtumas tarp jo ir aukščiau esančio Ginielio De Villierso iš „Toyota Gazoo Racing“ – vos kelios minutės, tačiau jei prancūzas norėtų pakilti aukštėliau, jas atsikovoti jam teks vos 120 km ilgio simboliniame 14-ajame greičio ruože prie Kordobos.

Sunkumų patyrė ir „Mini“ ekipos „X-raid Team“ lenktynininkai Orlando Terranova ir Mikko Hirvonenas. Jiedu sugebėjo užklimpti kone identiškose vietose ir prarado nemažai laiko, dėl ko M.Hirvonenas finišą pasiekė 5-oje vietoje, o O.Terranova – 14-oje.

Ne vieną šokiravo Bernhardo Ten Brinke sprendimas pasitraukti iš lenktynių. Sportininkui, 12-ąją ralio dieną išplėšusiam pergalę iš trijų „Peugeot“ komandos narių nagų, neatlaikė automobilio variklis ir savarankiškai šis jo susitaisyti nebegalėjo.

Iš Dakaro ralio pasitraukė ir sunkvežimių klasėje lenktyniavęs ir absoliučioje įskaitoje antroje vietoje buvęs Frederico Villagra. Dar prieš prasidedant 13-ajam lenktynių etapui jis vos 1 sekunde atsiliko nuo absoliučioje įskaitoje pirmoje vietoje buvusio Rusijos lenktynininko Eduardo Nikolaevo. Visgi susidūręs su gedimu jis pranešė, kad lenktynės jam šiemet jau baigtos.

Toby'is Price'as, motociklininkas iš Australijos, įveikė visą šiandien keturračių ir motociklų įskaitos dalyviams skirtą trasą ir pelnė pergalę. Visgi sekėsi ne visiems, lenktyniaujantiems dviem ratais.

Ralį paliko motociklininkas. Ricky'is Brabecas, keturioms valandoms įstrigęs 52-ajame pirmos greičio ruožo dalies kilometre, nusprendė pasiduoti. Motociklininkui nepavyko sutvarkyti savo „Honda“ modelio po to, kai šis užsiliepsnojo.