Sportas

2018.01.19 15:38

LTOK garbės nario vardas – treneriui, kurio atletai 4 kartus pagauti dėl dopingo

15min.lt2018.01.19 15:38

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomajame komitete penktadienį nuspręsta suteikti LTOK garbės nario vardą ir atitinkamą žymenį sunkiosios atletikos treneriui Bronislavui Vyšniauskui ir sporto funkcionieriui Vytui Nėniui.

70-metis B. Vyšniauskas yra LTOK narys nuo 1988 metų, pastaraisiais metais jis yra ir Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas.

Garsiausias klaipėdiečio trenerio auklėtinis Aurimas Didžbalis pernai iškovojo olimpinį bronzos medalį ir LTOK rinkimuose buvo pripažintas geriausiu Lietuvos sportininku. Šiemet A. Didžbalis iškovojo pasaulio pirmenybių bronzą, o 2015 metais yra tapęs Europos čempionu.

Keturis kartus B. Vyšniausko auklėtiniai buvo sulaikyti dopingo kontrolierių dėl dopingo. A. Didžbalis dėl dehidrochlormetiltestosterono 2012 metais buvo diskvalifikuotas dvejiems metams ir turėjo praleisti Londono olimpines žaidynes.

B. Vyšniausko sūnaus Ramūno Vyšniausko organizme dopingo kontrolieriai uždraustų medžiagų surado du kartus: 1997 metais metandienono metabolito, 2015 m. – dehidrochlormetiltestosterono.

Šiais metais Lietuvos antidopingo agentūra aptiko drostanolono ir norandrosterono dar vieno B. Vyšniausko auklėtinio – Domanto Kmieliausko organizme.

LTOK garbės nario vardas penktadienį suteiktas ir V. Nėniui, nuo 1987 metų vadovaujančiam „Žalgirio“ draugijai.

68 metų socialdemokratų partijos narys yra vadovavęs Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentui, taip pat buvęs LTOK viceprezidentu. Prieš trejus metus žurnalo „IQ TOP“ paskelbtame turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše V. Nėnius užėmė 157 vietą su 10 mln. eurų turto verte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.