Naujienų srautas

Sportas2018.01.19 14:14

R. Kurtinaitis kardinaliai pakeitė nuomonę apie A. Juškevičių

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį prieš Panevėžio „Lietkabelį“ stos po antausio Turine. Tris pralaimėjimus Europos taurės „Top 16“ etape patyręs sostinės klubas Europoje atsidūrė ant skardžio krašto. Tačiau Rimas Kurtinaitis vilties nepraranda ir tikisi reabilitacijos rungtynėse su „Lietkabeliu“: „Mums reikia grįžti į tą lygį, kurį buvome užkabinę prieš Naujuosius metus.“

Šeštadienį Vilniuje laukia itin svarbi akistata su Panevėžio klubu. „Lietuvos rytas“ LKL su 15 pergalių užima trečiąją vietą, „Lietkabelis“ turi dviem pergalėmis mažiau ir rikiuojasi ketvirtas.

Komandos susitinka jau pasikeitę. Prie „Lietkabelio“ vairo neseniai stojo Ramūnas Butautas. R. Kurtinaičio nuomone, tai davė varžovams naują impulsą: „Jie pradėjo aktyviau gintis. Naujo trenerio atėjimas taip pat davė šį tą. Žinome, kad Ramūnas (Butautas) yra geras treneris. Jis turi savo taktinių sumanymų. Tai solidaus amžiaus komanda. Mūsų rotacija didesnė. Turime 12 žaidėjų, bet trys stabiliai nesužaidžia. Bandysime agresyvumu ir aktyvumu nugalėti, nes esame visgi jaunesnė komanda.“

Pastarąjį kartą komandos susitiko gruodžio 23 dieną, kai Panevėžyje vilniečiai šventė pergalę 75:69. Pirmoje sezono akistatoje pergalę 97:81 šventė „Lietkabelis“.

„Sireikos žodžius pakartosiu – nesvarbu, kaip žaidi spalį, svarbu, kaip žaidi gegužę. Daug kas keičiasi. Abi komandos pasikeitė. Bet mūsų pranašumas tik tas, kad žaisime namuose. Mums reikia grįžti į tą lygį, kurį buvome užkabinę prieš Naujuosius metus. Tada solidžiau žaidėme ir nebuvo duobių“, – apie buvusias akistatas su „Lietkabeliu“ kalbėjo treneris.

Panevėžio klubą ketvirtadienį paliko rezultatyviausias komandos žaidėjas Adas Juškevičius. LKL po 13,2 taško rinkęs gynėjas karjerą tęs Stambulo „Galatasaray“ ekipoje.

R. Kurtinaitis tikino, kad Panevėžio klubui tai didelė netektis: „Žinoma, nėra ką ir sakyti. Aš apie Adą susidariau visai kitą nuomonę negu anksčiau turėjau. Jis visada turėjo individualų meistriškumą, bet gal ne visada suprato rungtynių svarbą ir panašiai. Per pastaruosius kelerius metus apie jį kardinaliai pakeičiau nuomonę. Jis talentingas ir pareigingas, girdėjau, kad gerai treniruojasi. Matėme jo gerą žaidimą ir rinktinėje. Panevėžiui tai netektis, o mums galbūt į gera.“

Sudėtingoje situacijoje Vilniaus klubas atsidūrė Europos taurės turnyre, kur „Top 16“ etape lieka be pergalių. Trečiadienį Turine buvo pralaimėta „Fiat“ ekipai, tačiau R. Kurtinaitis ginklų dar nesudeda.

„Dar skaičiuojamės, nėra viskas prarasta. Gyvenime net, kai ir būna labai blogai, dar yra galimybė. Mums tik reikia laimėti didesniais skirtumais visas trejas rungtynes ir būsime tame sūkuryje. Todėl mane papiktino pralaimėjimas Italijoje, kai likus žaisti 6 sekundes, metėme kažkokį nesąmoningą metimą. Galėjome turėti mažesnį skirtumą. Bet žiūrime optimistiškai.

Antrajame kėlinyje paleidome vadeles, bet sugrįžome į rungtynes. Buvo keturi šansai, kai galėjome užsikabinti. Deja, jų neišnaudojome. Kažko trūksta ir nors tu ką“, – apie pralaimėtą trilerį su „Fiat“ kalbėjo strategas.

Dar prieš rungtynes R. Kurtinaitis pažėrė priekaištų komandos snaiperiams, tačiau prošvaisčių kol kas nematyti. Treneris atskleidė, kad šeštadienio rungtynėse įžaidėjas Mindaugas Girdžiūnas startuos atakuojančio gynėjo pozicijoje: „Dvejas rungtynes M. Girdžiūnas jau taip žaidė ir manau, kad mes su juo ir startuosime antroje pozicijoje. Norėčiau, kad jo ir A. Butkevičiaus įėjimas į žaidimą būtų greitesnis.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi