2018.01.17 23:54

Triuškinamą deficitą panaikinęs „Lietuvos rytas“ susikomplikavo padėtį grupėje

basketnews.lt2018.01.17 23:54

Pirmąją mačo pusę triuškinamai pralaimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (0-3) po ilgosios pertraukos sugrįžo į rungtynes, tačiau pergalės sostinės klubui pasiekti nepavyko. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai Italijoje 77:83 krito prieš Turino „Fiat“ (2-1) ir atsidūrė ant bedugnės krašto kovoje dėl patekimo į Europos taurės turnyro atkrintamąsias varžybas.

Pirmajame „Top 16“ etapo rate vilniečiai pralaimėjo visas trejas rungtynes ir F grupėje lieka vienintelis nepatyręs pergalės skonio. Norint žengti tolyn, „Lietuvos rytui“ per likusius tris mačus reikalingos pergalės dvi pergalės didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta per pastaruosius tris susitikimus.

Išlikimo kovas vilniečiai pradės jau kitą savaitę, kada „Fiat“ viešės Vilniuje. Turino klubas kartu su Miuncheno „Bayern“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ per tris turus yra laimėjęs du sykius.

Antrąjį ketvirtį beveik dvigubai (16:30) pralaimėjęs „Lietuvos rytas“ į rūbinę išėjo turėdamas 18 taškų deficitą – 30:48. Trečiajame kėlinyje į kovą pakilęs spurtavo 14:2 ir pradėjo kvėpuoti šeimininkams į nugaras – 57:61.

Lemiamame ketvirtyje startavus keturiais taškais iš eilės, vilniečių nuo varžovų skyrė vos vienas metimas – 63:65, bet tada Kurtinaičio kariauna beveik tris minutes nepelnė nė taško, Saša Vujačičius „Fiat“ spurtą 15:4 vainikavo trečiuoju taikliu tritaškiu ir įtvirtino Italijos ekipos pergalę – 80:67.

Iš viso 21 tašką atseikėjęs slovėnas kartu su Lamaru Pattersonu, pelniusiu 20 taškų ir atkovojusiu 10 kamuolių, nugalėtojams surinko pusę taškų – 41 iš 83.

„Fiat“: Saša Vujačičius 21, Lamaras Pattersonas 20 (10 atk. kam.), Diante'as Garrettas 12, Antonio Iannuzzi 9.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 20, Chrisas Krameris 14 (8 rez. perd.), Jimmy Baronas 10.