Sportas

2018.01.17 15:38

„Neptūno“ treneris prieš dvikovą Turkijoje: kas vyko Klaipėdoje – praeitis, „Gaziantep“ pasikeitė

LRT.lt2018.01.17 15:38

Trečiadienio vakarą Turkijoje Klaipėdos „Neptūnas“ stos į FIBA Čempionų lygos mūšį su vyriausiąjį trenerį pakeitusia ir keliais žaidėjais pasistiprinusia Gaziantepo „Gaziantep“ ekipa. Rungtynes tiesiogiai nuo 19 val. transliuos LRT KULTŪRA ir naujienų portalas LRT.lt.

„Neptūnas“ ir ši turkų ekipa tarpusavyje jau kovėsi praėjusių metų lapkričio 1 dieną „Švyturio“ arenoje ir tąkart klaipėdiečiai „Gaziantep“ ekipą tiesiog nušlavė nuo kelio 41 taško skirtumu (114:73). Tai buvo didžiausia „Neptūno“ pergalė FIBA Čempionų lygos turnyre. Tačiau uostamiesčio ekipos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis nori, kad jo auklėtiniai pamirštų pirmąją komandų akistatą, nes šįkart susitiks itin pasikeitusios ekipos.

„Reikia pamiršti pirmąsias rungtynes ir jų rezultatą. Tą bandau įkalti ir savo žaidėjams. Juk mes tuomet rungtyniavome su Arnu Butkevičiumi, Mindaugu Girdžiūnu ir Juanu Palaciosu. Šių žaidėjų mūsų ekipoje nebėra, o „Gaziantep“ ekipa per tą laiką pasikeitė – komandą papildė buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Robertas Carteris, taip pat įžaidėjas Patrickas Millsas, įvyko rokiruotė ir trenerių štabe – buvusį trenerį graiką Stefaną Dedą pakeitė strategas Nenadas Markovičius. Taigi, laukia visai kitokia turkų ekipa, pakeitusi ir savo žaidimo braižą“, – pranešime spaudai cituojamas K. Maksvytis.

Priminsime, kad po pralaimėjimo Klaipėdoje S. Dedas rūbinėje ilgai liejo pykti ant savo žaidėjų. Vėliau jis persirengimo kambaryje sulaužė šiukšliadėžę, spardė aplink esančius daiktus ir gerokai vėlavo į spaudos konferenciją.

Rudenį vykusiose rungtynėse daugiausiai – net 20 taškų – surinko Edgaras Želionis.

E. Želionis, BNS nuotr.

Nuo tada su finansinėmis problemomis susidūręs „Neptūnas“ itin nukraujavo, tačiau stojasi ant kojų. Klubas neseniai pasistiprino dviem žaidėjais – lietuviu Vytautu Šulskiu ir įžaidėju iš JAV Brandonu Fieldsu.

„Turėjome daugiau nei savaitę laiko treniruotėms, nebuvo rungtynių, tad šiek tiek sustygavome savo žaidimą, prisipratinome naujokus. Kurį laiką traumas gydėsi Laimonas Kisielius ir Vytautas Šulskis, tačiau lyg ir viskas gerai – tikimės, kad jie mums galės padėti visa jėga. Kol kas dar versimės be Mindaugo Kačino, kuriam buvo atlikta stuburo operacija. Jis kol nevyks į Turkiją, kadangi dirba pagal individualią programą“, – teigė „Neptūno“ strategas.

„Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos turnyro B grupėje su 6 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais užima trečiąją vietą, o „Gaziantep“ su 2 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais įsitaisė paskutinėje – aštuntoje turnyro lentelės vietoje.

Kelionė – su incidentais

Sumaišties Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje gali pridėti ir nesklandi kelionė į Turkiją. Ji truko daugiau nei 12 valandų.

Nesklandumai prasidėjo Vilniaus oro uoste, kai į lėktuvą buvo sulaipinti visi keleiviai, lėktuvo kapitonas jau norėjo pradėti skrydį, tačiau netikėtai, tiek įgulos, tiek keleivių nuostabai, lėktuve pradėjo blaškytis tamsiaplaukė jauna keleivė. Iš keleivių pasisakymų, ji turėjo Irano pasą. Po diskusijų su lėktuvo stiuardesėmis, iranietė be didesnių paaiškinimų paprašė išlipti iš lėktuvo ir pareiškė, kad į Stambulą nebeskris.

Lėktuvo įgula išleido šią keleivę, tačiau netrukus pareiškė, kad tikrins visą lėktuve esantį keleivių bagažą. Iš pradžių keleiviai sėdėjo savo vietose, o stiuardesės klausinėjo kur kieno kuprinė, krepšys ar striukė bei tikrino daiktus.

Buvo svarstoma, ar išlipusi iranietė nepaliko kokio krepšio ar ko nors nelegalaus, tad galiausiai buvo nuspręsta visus keleivius išlaipinti iš lėktuvo ir įdėmiau apžiūrėti lėktuvo bagažą. Buvo apžiūrėtas ne tik rankinis, bet ir registruotas bagažas.

kkneptunas.lt nuotr.

Buvo ir tokių keleivių, kurie viso to šurmulio išsigando bei dėl savo saugumo nusprendė su tuo pačiu lėktuvu skrydžio nebetęsti.  

Galiausiai visa patikra užsitęsė ir skrydis vėlavo daugiau nei dvi valandas. Galiausiai neptūniečiai saugiai pasiekė Stambulo oro uostą, tačiau į jungiamąjį skrydį, kuris turėjo nuskraidinti į Gaziantepą, klaipėdiečiai pavėlavo ir Stambulo oro uoste turėjo laukti kito artimiausio skrydžio. Kaip teigiama klubo pranešime spaudai, žaidėjai viešbutį turėjo pasiekti apie 20 val. vakaro – t.y. daugiau nei po 12 valandų kelionės.

Priminsime, kad „Neptūno“ komanda iš Klaipėdos autobusu į Vilniaus oro uostą pajudėjo 7 valandą ryto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt