Sportas

2018.01.17 11:15

Istorinis Lietuvos rezultatas motociklininkui B. Bardauskui – jau ranka pasiekiamas

ELTA2018.01.17 11:15

Dakaro ralyje lenktyniaujantis vienintelis Lietuvos motociklininkas Balys Bardauskas artėja ne tik prie svajonės įveikti šių metų ralį, bet ir visiškai priartėjo prie istoriškai geriausio mūsų šalies motociklininkų pasirodymo šiose lenktynėse.

2012 metais ralio finišą pasiekusio Gintauto Igario, tada tarp 93 finišavusių užėmusio 81-ąją vietą, rezultatas B. Bardauskui jau visai ranka pasiekiamas. Lietuvis šiuo metu bendrojoje įskaitoje yra 87-as, nes „Superbelenu“ vadintame dešimtame etape finišavo 86-ojoje vietoje.

Trečiadienį lietuvio laukia 746 km ilgio (greičio ruožas – 280 km) 11-ojo etapo, vadinamo „Superfiambala“, startas. B. Bardauskas startuos iš 85-osios pozicijos 15.40 val. Lietuvos laiku.

„Jau nuo pirmojo Dakaro etapo, surengto Pietų Amerikoje, Fiambalos apylinkės pagarsėjo kaip pragariška vieta, kurioje neįmanoma nieko prognozuoti“, – teigė B. Bardausko komandos „Perkūnas Team“ vadovas Carlosas Brebbia.

Ispanas Carlosas Sainzas 2009 metais, būdamas ryškiu lyderiu, automobiliu nukrito į išdžiūvusios upės vagą ir dėl rimtos traumos, kurią patyrė šturmanas, buvo priverstas trauktis iš lenktynių. 2013 metais kalnuose prasidėjus liūčiai per kelias minutes sparčiai pakilęs vanduo nunešė kelias mašinas, o per 40 laipsnių kaitra, visiškai sausas smėlis ir „fesh-fesh“ dulkės sudaro tokias kopas, kuriose nėra lengva orientuotis.

„Kad būtų įdomiau, organizatoriai sumanė dar vieną nestandartinio starto dieną pagal šio etapo finišo rezultatus. Bus sudaryta bendro starto rikiuotė, kurioje persimaišys greičiausi 25 motociklai, automobiliai ir sunkvežimiai“, – „Superfiambalos“ išskirtinumą pabrėžė C. Brebbia.

Po greičio ruožo automobilių ir sunkvežimių pilotų dar lauks 200 km lenktynės iki Čilesito, o motociklininkams ir keturračių pilotams reikės nuvykti į atskirą bivaką netoli Fiambalos. Čia jie negalės pasinaudoti mechanikų paslaugomis.

Kovą Dakaro ralyje tęsia tik 93 iš 139 startavusių motociklininkų. Tai 33 proc. mažiau, nei pirmąją Dakaro dieną.