2018.01.17 08:32

Įspūdingai lemiamu metu žaidusio A. White`o „Žalgiriui“ neužteko

basketnews.lt 2018.01.17 08:32

Kauno „Žalgirio“ (11-7) kapitonas Paulius Jankūnas dėl penkių asmeninių pražangų sėdėjo ant suolo, o jį iš visų jėgų pavaduoti bandė 14 taškų ketvirtajame kėlinyje pelnęs Aaronas White'as.

Amerikietis ilgą laiką palaikė gyvą „Žalgirio“ viltį laimėti, tačiau galiausiai kauniečiai Eurolygos mače svečiuose 86:93 (23:21, 21:16, 17:27, 25:29) turėjo pripažinti Bambergo „Brose“ (7-11) pergalę.

„Žalgiris“ trečiojo kėlinio pradžioje dar pirmavo 8 taškais (49:41), tačiau tuomet ėmė strigti. „Brose“ spurtavo 15:6 ir išlygino rezultatą (56:56), o ketvirčio pabaigoje jau pirmavo 5 taškais.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ vis sugebėdavo priartėti iki 3 taškų skirtumo, tačiau „Brose“ sugebėdavo atsakyti rezultatyviomis atakomis. White'as per 4 minutes pelnė 10 taškų, tačiau likus 30 sek. ir toliau trimis taškais pirmavo „Brose“. Netrukus Danielis Hackettas prametė antrąją baudą ir savo komandos persvarą padidino tik iki 4 taškų, tačiau žalgiriečiai nesugebėjo atkovoti kamuolio gynyboje ir turėjo pripažinti oponentų pergalę.

Bambergo komandai svarbiausiu metu itin padėjo taikiai metamos baudos. Šiose rungtynėse Ricky Hickmanas pataikė 9 baudas iš 11, Danielis Hackettas – 7 iš 8. Būtent jie per paskutines pustrečios minutės pataikė 6 baudos metimus.

Jasikevičius susitikime su Bambergo klubu turėjo neįprastą tiesioginį oponentą – vyriausiojo trenerio postą užėmė graikas Ilias Kantzouris, kuris yra Andrea Trinchieri asistentas. Nuo 2014 metų prie „Brose“ vairo stovintis Trinchieri negalėjo treniruoti ekipos dėl peties operacijos.

Kita šios savaitės „Žalgirio“ akistata Eurolygoje vyks ketvirtadienį Kaune, kuomet bus priimta Valensijos „Basket“ komanda.

„Brose“: Augustine’as Rubitas 22 (8/11 dvit., 7 atk. kam., 29 naud. bal.) 15, Danielis Hackettas 16 (7/8 baudos), Dejanas Musli 14 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), Nikos Zisis (3/4 trit.), Ricky Hickmanas (9/11 baudos) ir Dorellas Wrightas po 9.

„Žalgiris“: Aaronas White’as 23 (8/12 dvit., 7/7 baudos, 8 atk. kam.), Artūras Milaknis 18 (6/9 trit.), Vasilije Micičius 12, Brandonas Daviesas 10, Kevinas Pangosas 9 (10 rez. perd.).