Naujienų srautas

Sportas2018.01.16 08:01

S. Wawrinka nugalėjo R. Berankį, bet ne taip lengvai

15min.lt 2018.01.16 08:01

Pirmasis šiais metais „Didžiojo kirčio“ turnyras Australijoje pajėgiausiam šalies tenisininkui Ričardui Berankiui baigėsi pirmajame etape. Lietuvis metė rimtą iššūkį vienai ryškiausių planetos teniso žvaigždžių Stanui Wawrinkai, bet turėjo pasveikinti šveicarą su pergale – 1:3 (3:6, 4:6, 6:2, 6:6 (2:7)).

32 metų S. Wawrinka šiuo metu pasaulio teniso reitinge užima devintąją vietą.

Dėl kelio operacijų jis praleido 2017 metų sezono antrąją pusę, o šiais metais irgi dar buvo nesužaidęs nė vieno mačo.

Prieš kelias dienas dar buvo abejojama, ar S. Wawrinka žais „Australia Open“, nes dėl peties traumos jis atšaukė savo dalyvavimą iš parodomųjų varžybų Melburne, o prieš tai iš turnyro Abu Dabyje.

Visgi dvikovos pradžioje šveicaras atrodė galingiau už lietuvį, pasinaudojo R. Berankio klaidomis ir laimėjo pirmuosius du setus 6:3 ir 6:4.

Bet trečiajame jėgų mačo favoritui akivaizdžiai pradėjo stigti. Šeštajame geime R. Berankis pasinaudojo varžovo klaidomis ir laimėjo oponento padavimų seriją.

Po šio epizodo S. Wawrinka neatsigavo ir pralaimėjęs atkarpą 0:4 privalėjo žaisti dar vieną setą.

Jame intrigos taip pat netrūko. Savo taškus rinkę tenisininkai nužingsniavo iki papildomos serijos (tiebreak), bet jos pradžioje R. Berankis pirmą kartą šiame mače padarė dvigubą klaidą, atidavė iniciatyvą ir galiausiai pralaimėjo – 2:7.

Per karjerą aukščiausiai iki trečiosios vietos pasaulio reitinge pakilęs S. Wawrinka yra laimėjęs tris „Grand Slam“ titulus: 2014 metais jis triumfavo „Australia Open“, 2015 metais – „French Open“, 2016 metais – „USA Open“. Pernai S.Wawrinka pasiekė „French Open“ finalą.

R. Berankis dėl traumos praleido praėjusio sezono pirmąją dalį, o dabar pasaulio reitinge yra 138-as.

27 metų lietuvis per karjerą yra žaidęs šešis kartus „Australia Open“, o geriausiai Melburno aikštynuose jam sekėsi 2011 ir 2013 metais, kai jis pasiekė trečią etapą.

Tai buvo pirmasis jo ir S. Wawrinkos susitikimas.

Vien už dalyvavimą pagrindiniame „Australia Open“ turnyre žaidėjams atiteks po 33 tūkst. eurų premijos bei po 10 ATP reitingo taškų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi