2018.01.14 09:48

Solidų deficitą panaikinusi „Raptors“ krito kovoje su „Warriors“

basketnews.lt 2018.01.14 09:48

Viena geriausiai namuose rungtyniaujančių komandų praėjusią naktį susitiko su geriausiai išvykoje žaidžiančia NBA ekipa, o pergalę iškovojo pastaroji.

Jono Valančiūno atstovaujama Toronto „Raptors“ (29-12) savo sirgalių akivaizdoje 125:127 (35:43, 19:38, 35:27, 36:19) pripažino „Golden State Warriors“ (35-9) pranašumą.

J. Valančiūnas šiame mače ant parketo praleido 26 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (3/8 dvit., 6/6 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Jam esant aikštelėje, „Raptors“ komanda 3 taškais pelnė daugiau nei pati praleido. Teigiamą +/- rodiklį be J. Valančiūno Kanados ekipos startiniame penkete turėjo tik Ogas Anunoby.

„Warriors“ pirmoje rungtynių pusėje tiesiog daužė kanadiečius, o antrojo kėlinio pabaigoje po Stepheno Curry metimo svečių pranašumas šoktelėjo iki rekordinio (81:54).

Visgi Dwane`o Casey auklėtiniai po pertraukos kaip reikiant susikaupė ir kėlėsi į šturmą. „Raptors“ trečiajame kėlinyje šešių minučių atkarpą laimėjo 23:5, o po Valančiūno baudų metimų skirtumas vėl sumenko iki vienženklio (83:92).

Vėliau „Warriors“ dar kiek atitrūko, tačiau dar vieną spurtą „Raptors“ surengė ir ketvirtame kėlinyje, kai po laimėtos 16:3 atkarpos, kanadiečiai priartėjo 111:113.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei DeMaras DeRozanas dar sumenkino savo komandos atsilikimą iki minimumo (122:123), tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkai galėjo padaryti. Netrukus Kevinas Durantas pataikė dvitaškį, „Raptors“ neužpuolė, o S. Curry ramiai baudų metimais įtvirtino NBA čempionų pergalę.

„Tokių rungtynių mes ir tikėjomės, džiaugiuosi, kad pavyko laimėti, ypač antrą naktį iš eilės“, – kalbėjo K. Durantas.

Tai buvo 12-oji iš eilės „Warriors“ pergalė išvykoje. Iš viso svečiuose šį sezoną laimėjusi 19 kartų, Steve`o Kerro kariauna yra daugiausiai kartų ne savo teritorijoje laimėjusi komanda.

S. Curry praleido dvejas „Warriors“ rungtynes dėl čiurnos skausmų iš eilės, tačiau šiame mače sugrįžo pelnęs 24 taškus (4/5 dvit., 2/7 trit., 10/12 baud. met.).

„Čiurna buvo patempta, bet dabar jaučiuosi gerai. Manau, kad sugrįžau į tą patį lygį, kuriame buvau. Nesijaučiu ribotas aikštėje, tiesiog dar jaučiu tą tempimą“, – sakė snaiperis.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 42, Ogas Anunoby 17, Serge`as Ibaka 14, Fredas VanVleetas 13, Jonas Valančiūnas 12.

„Warriors“: Klay Thompsonas 26, Kevinas Durantas 25, Draymondas Greenas 14, Davidas Westas 11.