Sportas

2018.01.14 00:45

Dakaro maratono diena: „Peugeot“ žvaigždę sustabdė gedimas, lietuviai kol kas – tarp TOP 20

15min.lt 2018.01.14 00:45

Dakaro ralyje prasidėjo maratono diena. Sportininkai šią dieną privalės išgyventi be mechanikų pagalbos, tačiau ne visiems ekipažams pavyko pasiekti netgi greičio ruožo pradžią. Visi lietuviai pasiekė finišą dvidešimtuke..

V. Žala finišą pasiekė būdamas 12-oje vietoje. Tiesa, šis rezultatas kol kas preliminarus. Sportininkų ekipažas nuo lyderio atsiliko per 1 val. 10 min. 49 sek. B. Vanagas finišą pasiekė būdamas preliminiariai 15-oje vietoje. Nuo lyderio jis atsiliko 1 val. 23 min. 29 sek.

Į finišą atvažiavo ir A.Juknevičiaus bei D.Vaičiulio ekipažas. Preliminariai sportininkai šį greičio ruožą įveikė būdami 16-i įskaitoje. Nuo lyderio jie atsiliko 1 val. 30 min. 54 sek.

Carlosas Sainzas finišavo pirmas. 4 val. 49 min. ir 26 sek. – tiek jam prireikė, kad įveiktų purvo kupiną greičio ruožą. Antrasis čia G. De Villiersas, atsilikęs nuo lyderio 12 min. 5 sek., trečias – N. Al-Attiyahas, nuo lyderio atsilikęs 14 min. 19 sek.

Apie nesėkmingą pradžią pranešė Markusas Walcheris, Vokietijos lenktynininkas. Su QT bolidu lenktyniaujantis sportininkas nespėjo net priartėti prie greičio ruožo starto.

„Man labai gaila, tačiau esame priversti pasitraukti iš Dakaro ralio. Variklis sugedo nuvažiavus vos 30 kilometrų“ – pranešė sportininkas „Twitter“ paskyroje.

„Twitter“ socialiniame tinkle žiūrovai vienas po kito skelbia, kad greičio ruože siaučia audra, o netoli Ujūnio miesto ir potvynis. Dakare ne kartą buvę atvejų, kai dėl gamtos stichijų ruožai trumpinami arba apskritai atšaukiami.

Paaiškėjo, kad S. Peterhanselis turi problemų su važiuokle. Dakaro lyderis susilaužė amortizatorių ir jau pusvalandį nebegalėjo tęsti lenktynių. Čia „Peugeot“ komandai teko strateguoti. Neoficialiais duomenimis buvo skelbiama, kad šiuo metu komandos lyderis laukia Cyrilo Despreso, komandos bičiulio, tačiau pastarasis irgi nebevažiuoja, mat turi rūpesčių dėl sankabos.

Apie S. Peterhanselio gedimą pranešė ir „Peugeot“. Skelbiama, kad lūžo visa galinė važiuoklė. „Peugeot Sport“ savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad lūžo amortizatoriai ir šakė. Pranešama ir tai, kad C. Despresas privalės padėti S. Peterhanseliui, kuris šiuo metu prarado maždaug valandą laiko.