Sportas

2018.01.12 14:50

NBA vadovas įvertino Ballų sprendimą vykti į Prienus

15min.lt 2018.01.12 14:50

Prienai atkreipė krepšinio pasaulio dėmesį, kai į 10 tūkst. gyventojų miestą atsivežė Amerikoje išgarsėjusią Ballų šeimyną, tačiau ne visus ši idėja sužavėjo. Dviprasmiškai apie LiAngelo ir LaMelo Ballų sprendimą pasirašyti sutartį su Prienų-Birštono „Vytautu“ atsiliepė NBA komisaras Adamas Silveris.

Paklaustas, kaip vertina Ballų sprendimą vietoj įprastos JAV krepšinio piramidės – vidurinių ir koledžų krepšinio, pasirinkti Lietuvą, A. Silveris nepateikė aiškaus atsakymo. „Nesu tikras. Jei atvirai, tik iš žiniasklaidos seku situaciją ir negaliu pasakyti, kur jie yra tame tobulėjimo kelyje. Tai yra šeimos sprendimas ir jie nusprendė, kas jiems geriausia“, – nuo tiesaus atsakymo išsisuko NBA komisaras.

Tačiau akivaizdu, kad geriausiu greitkeliu į profesionalų krepšinį A. Silveris regi įprastą JAV krepšinio sistemą. A. Silveris pabrėžė, kad NBA toliau ieško amerikiečiams geriausių kelių, kaip patekti į stipriausią krepšinio lygą pasaulyje ar kitas profesionalų lygas. Esą NBA toliau skiria didžiules investicijas išgryninti geriausioms jaunų krepšininkų paruošimo programoms.

55-erių specialistas pažymėjo, kad daug užsienio žaidėjų jam yra pasakoję, jog savo profesionalų karjeras Europoje pradėjo vos 16-os. NBA dar iki galo nėra įsitikinusi, kada geriausia leisti jauniems žaidėjams debiutuoti lygoje – nuo 18, 19 ar 20 metų. Kadangi sudarė sutartį su „Vytautu“, 16-metis LaMelo Ballas nebegalės žaisti NCAA. Iš jos šeimos sprendimu pasitraukė ir 19-metis LiAngelo Ballas.